Чи мають українці заощадження на період карантину: дані соціологічних опитувань

Чи мають українці заощадження на період карантину: дані соціологічних опитувань

19:17 Квітень 3, 2020

Життя 5718 5 хвилин

Magyar

Більшість українців уже знаходяться у стресовому стані, адже 40% – не мають фінансових заощаджень на період карантину, а 13% – мають заощадження, яких вистачить лише на кілька тижнів, повідомляється у соціологічному дослідженні, проведеним українською аналітичною компанією Research & Branding Group. Опитування було проведено віддалено з 28 березня по 1 квітня. У ньому взяли участь 1000 респондентів, повідомляє інформаційне агенство УНІАН.

          Лише 13% громадян України мають заощадження, яких вистачить на певний час (кілька тижнів), і майже кожен 6-й (17% опитаних) має кошти на один місяць карантину.

          Крім цього, 68% опитаних не робили товарних запасів на період карантинних обмежень, і лише трохи більше чверті українців (26%) зробили харчові запаси (макаронні вироби, крупи, консервація тощо).

          Також третина опитаних (36%) українців висловили впевненість, що карантин істотно погіршить їхнє матеріальне становище, і лише 19% впевнені, що нічого у фінансовому плані для них не зміниться.

          Дані іншого дослідження – агентства Info Sapiens теж не обнадійливі, адже в результаті епідемії коронавірусу та оголошеного владою карантину 60% українців зазнали фінансових збитків.

          Дане опитування проведилося 25-29 березня цього року. Вибірка дослідження становила 809 респондентів, опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

          Зокрема, за даними цього опитування, 38% дорослих українців відзначили зменшення регулярного доходу сім’ї в результаті епідемії, 16% – повну втрату доходу, 14% – втрату роботи, 10% – фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків).

          Всього 60% українців назвали щонайменше один вид фінансових втрат. «Близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, перестали його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатись дистанційно», – повідомляється в дослідженні.     

          Також, за даними опитування, лише 46% українців серед тих, хто працював до карантину, за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% – у меншому обсязі, ніж очікувалося, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповіді на питання.

          Серед тих, хто втратив роботу або частину доходу внаслідок карантину, 45% стверджують, що їм вистачить грошей лише на березень або вже не вистачає, 34% – на березень і квітень, і тільки 16% – що на три й більше місяці. «У сформованій ситуації 77% українців намагаються економити, і тільки 12% – витрачати більше грошей (наприклад, на запаси або великі покупки), оскільки, на їхню думку, вони можуть знецінитися або неможливо буде придбати потрібні товари», – повідомляється в дослідженні.

          Водночас, якщо говорити не про фактичні збитки, а про страхи, то найбільше українці бояться зараження коронавірусом (43%). На другому місці за страхами – зниження доходу (34%), на третьому – ненадання належної медичної допомоги (33%), на четвертому – повна втрата доходу (29%), на п’ятому – відволікання уваги від неправильних рішень влади (26%), на шостому – втрата роботи (23%). Не бояться ніяких наслідків епідемії лише 7% опитаних.

          В цілому, за даними опитування, думки українців про серйозність наслідків епідемії та карантину розділилися: 40% не очікують істотних втрат, 47% – бояться серйозних наслідків, а для 7% серйозні наслідки вже настали.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня