Польща більше не приймає вакцини від Pfizer
Польща повідомила Європейську комісію (ЄК) і Pfizer, що не прийматиме та не оплачуватиме додаткові вакцини від Covid-19 через форсмажорні обставини, викликані війною в Україні, – заявив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський.
Міністр прокоментував польському комерційному телеканалу TVN24, що запаси вакцин у Польщі значно перевищують потреби у вакцинації.
Він нагадав, що близько 30 мільйонів доз надлишкової вакцини нещодавно було продано або передано третім країнам. Однак через покращення ситуації навколо глобальної епідемії потреби в цьому препараті в усьому світі зараз зменшуються, – додав він.
Варшава звернулася до Європейської комісії (ЄК), яка укладає контракти на постачання вакцин від імені країн – членів ЄС і великих виробників вакцин, розподілити значну кількість поставок вакцин, запланованих на наступний період, – до кінця 2023 року, – на більш тривалий період, наприклад десять років.
Контракт на консигнацію було укладено в кризовій ситуації під час епідемії, але тепер, коли польський уряд стикається з фінансовою напругою через наплив біженців з України, у виробників вакцин спостерігається «повна відсутність гнучкості», – зазначив Недзельський.
Варшава під час переговорів із ЄС і Pfizer щодо підвищення “гнучкості” контракту стверджувала, що Польщі зараз потрібні надзвичайні ресурси для допомоги українським біженцям, – заявив політик.
За його словами, наприкінці минулого тижня Польща повідомила Європейську комісію та головного постачальника вакцин у Польщі Pfizer про відмову від вакцини та оплату за відхилені поставки, посилаючись на форсмажорну ситуацію.
„Це призведе до юридичного конфлікту”, – додав міністр. За його словами, Польща, зі свого боку, не може розірвати контракт з Pfizer на 6 мільярдів злотих (близько 41млрд 277 млн грн) до кінця 2023 року, оскільки вона не є прямим підрядником, з огляду на те, що Європейська комісія діяла від імені держав-членів.
Недзельський передбачає, що зміни умов постачання будуть обговорені з іншими виробниками вакцин.
Він також сказав, що разом із 11 іншими державами Польща звернулася до ЄК із проханням надати кошти європейським країнам, які приймають біженців, зі спеціального фонду для надання медичної допомоги тим, хто їх отримав.
У Польщі з населенням близько 38 мільйонів наразі повністю вакциновано понад 22,4 мільйона людей. Біженці з України також можуть отримати безкоштовну вакцинацію. Минулого тижня Недзельський підтвердив, ніби дослідження показали, що близько 95 відсотків населення Польщі виробили імунітет до коронавірусу в результаті вакцинації та одужання від вірусної інфекції.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися