A Minisztertanács bevezette a Nemzeti Rendőrség alkalmazottai számára az azonosító jelvényt, jelentette be Ihor Klimenko belügyminiszter.
Az ukrán kormány a közelmúltban jóváhagyta a Belügyminisztérium által kezdeményezett döntést, amely figyelembe veszik a háborús idők kihívásait, és megerősíti a rendőrök biztonságát, valamint családjaik szociális védelmét. Többek között bevezeti a rendőri egyenruha egy új elemét – az azonosító jelvényt. Ezt a harci területeken és a frontvonal közelében lévő közösségekben végzett feladatok ellátása során fogják használni. A jelvényen szerepelni fog a rendőr egyéni száma, vércsoportja és Rh-faktora. Ez mindenekelőtt lehetővé teszi a gyorsabb orvosi segítségnyújtást sérülések esetén – áll a közleményben.
Klimenko hozzátette, hogy a jelvény további azonosítási lehetőséget biztosít a rendőrök fogságba esése vagy halála esetén.
A 785. számú határozat értelmében a jelvény téglalap alakú, mindkét oldalán a rendőr azonosító adatai szerepelnek.
Az elülső oldalon az „Ukrajna” és a „Nemzeti Rendőrség” feliratok, alatta arab számokkal a rendőr speciális jelvényének egyedi száma.
Latin betűkkel és római számokkal a vércsoport és az Rh-faktor; a hátoldalon arab számokkal a rendőr a speciális rendőri jelvényéhez rendelt egyedi azonosító, latin betűkkel és római számokkal a vércsoport és az Rh-faktor, a perforációs vonal alatt pedig az „Ukrajna” és a „Nemzeti Rendőrség” feliratok szerepelnek.
A jelvényen egy 3 mm átmérőjű lyuk található, amelyen keresztül zsinórra (láncra) lehet rögzíteni, így a rendőrtiszt nyakába akasztható. Miután a rendőrtiszt leszerel, a jelvényt a személyes levéltári aktájában őrzik.
Scene di guerriglia urbana a #Torino durante il corteo a sostegno del centro sociale #Askatasuna. Lanci di pietre e bombe carta contro gli agenti che hanno risposto con idranti e lacrimogeni. Un blindato della polizia è stato alle fiamme, a fuoco anche cassonetti. pic.twitter.com/SRChkwuEJO