Скульптуру Нобеля – роботу закарпатського митця – встановили у Стокгольмі
Мініскульптуру Альфреда Нобеля, роботу митця із Закарпаття, встановили у Стокгольмі перед посольством Угорщини.
Спільну ініціативу скульптора Михайла Колодка та посольства Угорщини у Стокгольмі реалізували з нагоди 100-річчя встановлення угорсько-шведських дипломатичних відносин та 120-ї річниці вручення перших Нобелівських премій.
Мініскульптура розташована на огорожі посольства Угорщини, неподалік від парку Нобеля та вулиці Нобеля в дипломатичному районі Стокгольма.
Робота Михайла Колодка відзначає постать Нобеля, інтелектуальну спадщину шведського вченого, служіння людству, велич науки та всіх лауреатів Нобелівської премії у всьому світі, в тому числі тих, хто має угорське походження, або тих, хто пов’язаний з Угорщиною.
Мініскульптури Михайла Колодка користуються великою популярністю серед любителів мистецтва, його роботи можна побачити в Ужгороді, Будапешті, Мюнхені, хорватському місті Рієка, у Принстоні, а відтепер і в столиці Швеції. Мініатюрний пам’ятник Нобеля збагачує міський пейзаж Стокгольма унікальною визначною пам’яткою, віддаючи шану пам’яті Альфреда Нобеля.
Більше фотографій про відкриття мініскульптури Альфреда Нобеля можна знайти на сторінках посольства у Facebook та Instagram.
Михайло Колодко – скульптор, який нині працює в Угорщині. Народився в 1978 році в Ужгороді, в 2002 році закінчив Академію мистецтв у Львові за спеціальністю «Монументальна скульптура». Після кількох широкоформатних робіт він почав експериментувати з мініатюрними міськими скульптурами в 2010 році, незабаром створивши своєрідний культ. Живе і працює в Угорщині з 2016 року. В Ужгороді та Будапешті створені інтерактивні туристичні путівники мініскульптурами – своєрідний квест для туристів.
Колодко до багатьох наблизив сучасні скульптури, поєднавши мінливе сучасне вуличне мистецтво з традиційним. Його вибір тем надзвичайно широкий – від історичних та вигаданих персонажів, зображення митців та науковців до монументальних меморіалів Голокосту. Колодко засвідчує, що монументальні ідеї можна передати і в мініатюрних формах.
Джерело: Magyar Nemzet
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися