Сьогодні рівно три роки безвізу: що змінилося за цей час

Сьогодні рівно три роки безвізу: що змінилося за цей час

20:03 Червень 11, 2020

Життя 5613 6 хвилин

Magyar

          Сьогодні, 11 червня – рівно три роки, як громадяни України з біометричними паспортами отримали можливість на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу (окрім Ірландії), а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС, інформує Державна прикордонна служба України.

          Сам процес перетину державного кордону для українців став значно простішим та комфортнішим. Адже для безвізової подорожі окрім документу необхідно мати лише медичну страховку, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів.

          Відмітимо, від початку дії безвізу (з 11 червня 2017 року по квітень 2020 року) українці загалом здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн ЄС як за біометричними так і не біометричними документами.

          Найбільша кількість наших співвітчизників користуються кордоном із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, і дещо менше кордон зі Словаччиною.

          Крім того зауважимо, що українці все частіше користувалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним.

          При цьому додамо, що пасажиропотік наших співвітчизників до країн ЄС зростає щороку. Зокрема у 2018 році кількість поїздок була на рівні 17,5 млн, а в минулому році вона становила – 18,65 млн.

          Перші місяці 2020 року також не стали винятком, однак далі на ситуацію вплинула пандемія захворювання на коронавірусну інфекцію через що більшість країн обмежили в’їзд, а регулярне міжнародне авіаційне сполучення призупинилося. Так, відповідно до аналізу у січні та лютому цього року українці в країни ЄС прослідували 3 млн разів, а за аналогічний період 2019 року – 2,3 млн.

          Окремо зазначимо, що хоч на даний час із загальної статистики не виокремлюються громадяни, які перетинають кордон використовуючи біометричні паспорти, проте попередні роки свідчать про зростання кількості таких мандрівників. Зокрема за другий рік безвізу кількість українців, які віддали перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), зросла в 4,2 рази у порівнянні з першим роком.

          Крім того відмітимо, у 2019-2020 роках перелік популярних для відвідування країн ЄС українці значно розширили. Якщо в 2017 році найбільшим попитом користувалися такі країни як: Італія, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина, то далі цей список поповнився ще й Австрією, Грецією, Іспанією, Італією та Чехією.

          Що важливо, Європейський Союз не має наміру переглядати умови безвізового режиму з Україною ані через пандемію коронавірусу, ані з будь-яких інших причин.

          Про це в травні 2020 року заявила Катаріна Матернова, заступниця глави гендиректорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення, в інтерв’ю виданню «Європейська правда». «Я жодного разу не чула в Брюсселі навіть дискусій про це. Безвізовий режим з епідемією не пов’язаний. Зрештою, навіть якщо міркувати логічно – як скасування візового режиму допомогло б у протидії епідемії?» – зауважила пані Матернова. Вона також підкреслила, що їй не відомо про загрозу для візової лібералізації з Україною з будь-яких інших причин.

          «Єврокомісія здійснює щорічний перегляд дотримання умов візової лібералізації, і ми можемо звертати увагу (держав, громадяни яких подорожують без віз) на деякі індикатори, але щодо України не було навіть підстав для такої дискусії. І, повторюся, немає жодного зв’язку між візовою лібералізацією та поточною кризою», – зауважила Катаріна Матернова.

          Крім того, на початку травня заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква спростував чутки про ймовірність скасування для України безвізового режиму з ЄС через пандемію COVID-19. «Від жодного нашого співрозмовника я не чув, що це стане підставою, щоб закрити кордон для українців або, тим більше, скасувати безвізовий режим. Так само, як, до речі, з іншими у нас безвізовий режим не тільки з Європейським Союзом», – зазначив Ігор Жовква.

          Таким чином, українці і надалі матиму можливість вільно подорожувати до Європи.

          Про те, на цей момент ЄС продовжив заборону на в’їзд громадян третіх країн до 1 липня через пандемію COVID-19 (якщо немає особливо важливих причин). Як очікується, після цієї дати кожна з країн буде самостійно вирішувати, чи має намір вона запроваджувати додаткові перевірки та умови для гостей з-поза меж Євросоюзу (тестування, імунний паспорт, вимоги пройти карантин або обсервацію тощо).

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня