Бельгійські вчені створили ліки від раку з яду скорпіона

Бельгійські вчені створили ліки від раку з яду скорпіона

08:31 Липень 9, 2020

Життя 7972 4 хвилини

Magyar

Вченим із Бельгії вдалося адаптувати молекули отрути строкатих скорпіонів Mesobuthus eupeus для лікування аутоімунних захворювань, крім того, вони можуть допомогти при лікуванні деяких видів онкології. Про це йдеться в звіті дослідників, опублікованій 7 липня у науковому журналі Frontiers in Pharmacology.

Як випливає зі статті вчених, молекули отрути строкатого скорпіона здатні блокувати калієві канали, що виконують життєво важливі фізіологічні функції, зокрема, вони беруть участь в діленні клітин і відповіді імунітету. Роботу цих каналів можна зробити менш активною завдяки блокуючим речовин з отрути скорпіонів. Йдеться про ланцюжок амінокислот, здатних закупорити калієві канали.

Дослідникам вдалося штучно змінити складову отрути, щоб вона перекрила канали, що відповідають за розвиток онкологічних і ряду інших захворювань.

Тепер перед ученими стоїть завдання «зрозуміти, як влаштовані ділянки взаємодії подібних білків і калієвих каналів», що допоможе знайти ключ до розробки ліків нового покоління.

Над проблемою лікування раку займається цілий ряд наукових установ по усьому світі. До прикладу, нещодавно вчені Національної системи охорони здоров’я Великобританії (NHS) створили ліки від раку, які допомагають при його невиліковних формах. Про це 25 червня повідомила газета Daily Mail.

Зокрема, йдеться про Entrectinib – ліки, які можуть позбавити від пухлин, незалежно від їх розташування в організмі.

«Такі способи лікування, як Entrectinib, можуть революціонізувати методи лікування раку, направляючи його на генетичну мутацію, яка активує ріст пухлини, незалежно від її місця розташування», – повідомив учений з NHS Мейндерт Бойсен.

Відзначається, що традиційні методи лікування раку засновані на тому, де розташоване злоякісне утворення.

Відомо, що нові ліки призначені для осіб віком від 12 років, які страждають від рідкісних видів ракових захворювань.

До відома, Україна займає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Про це повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ ще 7 червня, саме у Міжнародний день людей, які перехворіли на рак.

«Зараз на обліку в країні близько 1 мільйона осіб з онкологічною патологією, успішно пройшли лікування і перебувають в стані ремісії. З кожним роком збільшується кількість людей, які повертаються до нормального життя після лікування онкологічного захворювання», – йдеться в повідомленні державної установи.

Щоб поліпшити реакцію організму на лікування, прискорити одужання, знизити ризик рецидиву і поліпшити якість життя, МОЗ радить дотримуватися правил здорового харчування, фізичної активності та уважно стежити за станом здоров’я.

Хворим рекомендується регулярно спілкуватися з лікарем, бути фізично активним, правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок і контролювати час проведення на сонці.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня