Відбулися загальні збори з оновлення керівного складу Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС. ФОТО

Відбулися загальні збори з оновлення керівного складу Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС. ФОТО

16:03 Вересень 7, 2020

Життя 1062

Magyar

Через карантин, запроваджений у зв’язку з епідемією коронавірусу, традиційні весняні загальні збори з оновлення керівного складу Товариства угорської культури Закарпаття довелося перенести на осінь. Місцевий осередок ТУКЗ-КМКС Берегівського району провів зібрання 6 вересня в приміщенні Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ.

Присутніх делегатів привітав голова осередку ТУКЗ-КМКС Берегівського району Йожеф Шін. Після ухвалення питань порядку денного очільник організації відзвітував про результати роботи за минулі роки. Пан Шін також розповів про нинішню суспільно-політичну ситуацію в області, а також стан українсько-угорських міждержавних відносин. «Ми не угорськомовні українці, ми угорці з українським громадянством», – підкреслив він.

Засідання провели під гаслом «Залишитися та вижити!». «Адже обов’язок угорців, які залишилися на Закарпатті, – залишатися угорцями!» – пояснив Йожеф Шін.

Він також звернув увагу на невтомну працю та прагнення Товариства угорської культури Закарпаття, що говорять самі за себе, оскільки за 31 рік існування організації вдалося досягти чимало результатів. «КМКС захищає інтереси закарпатських угорців», – наголосив голова районного осередку.

Під час засідання зазначалося також, що Берегівський районний осередок ТУКЗ-КМКС нараховує 10 506 членів. Відповідно до квоти, на збори делегували 55 осіб, присутніми були 53 з них.

Відтак під час відкритого голосування головою Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС обрали Йожефа Шіна.

Голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович, виступаючи перед присутніми, наголосив, що нинішні збори мали відбутися навесні, проте з огляду на карантинні обмеження провести їх тоді не вдалося. За його словами, Конституційний Суд України нещодавно постановив, що введений навесні карантин був незаконним, і це ще раз підтверджує хаос, який панує в країні.

«Товариство угорської культури Закарпаття й надалі виконує завдання, поставлені його засновниками 31 рік тому. Захищає інтереси закарпатських угорців у всіх сферах, – наголосив голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович. – Підтвердженням цього є ті безпрецедентні оновлення, які відбулися протягом останніх трьох років. Відповідно до потреб місцевих угорців у краї оновилися та були збудовані садочки, школи, медичні амбулаторії. Усе це стало можливим завдяки угорському уряду та успішній роботі Товариства угорської культури Закарпаття».

«Ставка майбутніх жовтневих місцевих виборів висока для закарпатських угорців. Товариство угорської культури Закарпаття готується до них», – підкреслив політик.

Керівний склад Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС поповнився ще одним членом. Це голова Астейської сільради, очільниця місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Анна Надь.

Отто Ваш, котрий досі був заступником голови районного осередку, за власним бажанням продовжить працювати як член регіональної ради, відтак заступником на його місце обрали Ласла Молнара молодшого.

Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня