У Швейцарії мають намір провести референдум з питання обов’язкового закріплення прав тварин у конституції країни

У Швейцарії мають намір провести референдум з питання обов’язкового закріплення прав тварин у конституції країни

09:45 Вересень 19, 2020

Життя 4713 4 хвилини

Magyar

Запровадити основні права і для тварин, зокрема, для мавп – саме з такою вимогою виступила народна ініціатива у кантоні Базель-Штадт, повідомляють швейцарські ЗМІ. Зоозахисники вимагають, щоб примати теж мали право на життя, а також на моральну і фізичну недоторканність.

Парламент кантону спочатку оголосив цю ініціативу як таку, що не має сили, однак напереодні федеральний суд Швейцарії ухвалив інше рішення – ініціатива дійсна, і з цього питання може і має проводитися голосування.

 «Припустимо вводити в кантонах суворіші правила захисту тварин, ніж на федеральному рівні», – саме до  такого висновку прийшов федеральний суд Швейцарії, повідомляють місцеві ЗМІ. Тим самим, федеральний суд країни підтвердив вердикт Конституційного суду у Базелі.

Щодо самої народної ініціативи, то відомо, що її запропонував аналітичний центр Sentience Politics, який, до речі, вимагає, щоб конституція кантону Базель-Штадт була у перспективі обов’язково доповнена статтею про «право нелюдиноподібних приматів на життя і моральну та фізичну недоторканність». На їхню думку, діючі закони про захист тварин «не надають значення інтересам нелюдиноподібних приматів у тому, щоб не піддаватися стражданням і не бути вбитими».

До речі, федеральні судді скрупульозно розглядали апеляцію, яка була подана у відповідь на рішення базельського суду, який схвалив проведення референдуму з даного питання. Позивачі аргументували свою позицію тим, що «проведення такого голосування порушує норми федерального законодавства Швейцарії.

Крім цього, ініціатива практично не може мати застосування, тому що ні кантони, ні громади не містять приматів».

Однак тепер більшість суддів федерального суду постановили: кантони можуть виходити за рамки захисту, гарантованого федеральною конституцією. Зрештою, «мова йде не про те, щоб дати мавпам рівні з людьми права і свободи, а лише про те, щоб ввести спеціальні права, що застосовуються до нелюдиноподібних приматам».

Крім цього, сам текст ініціативи слід розуміти таким чином, що тепер захищати приматів безпосередньо зобов’язані будуть тільки влада кантонів і комун, але не приватні особи.

Саме у такому випадку ця ініціатива може мати сенс, який вже сьогодні дозволяє визнати її дійсною і, також, дозволяє проведення референдуму з цього питання.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня