У селі Неветленфолу на Виноградівщині згадали події 1956 року

У селі Неветленфолу на Виноградівщині згадали події 1956 року

10:28 Жовтень 22, 2020

Життя 924

Magyar

У селі Неветленфолу місцевий осередок ТУКЗ-КМКС 20 жовтня організував захід на честь місцевого учасника революції 1956 року Йожефа Іллєша (1940-1995).

Участь у дійстві взяли представники місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття та члени місцевого Клубу пенсіонерів. Учасники заходу поклали вінки до пам’ятної дошки Йожефу Іллєшу, встановленої на стіні місцевої середньої школи.

Сільський голова, Йожеф Оросі, розповів, що революційна діяльність Йожефа Іллєша проходила у Виноградові, коли він був студентом і разом зі своїми товаришами роздавав листівки в місті. Після 1956 року він ще закінчив навчання, але згодом був ув’язнений радянською владою. «Нічого не трапляється випадково, адже дядько Йошка добре вивчив російську мову у в’язниці, а коли його випустили, став учителем російської мови, навчав у тому числі й мене у Неветленфолвівській середній школі. Мабуть, саме завдяки йому я так добре вивчив російську, як і більшість із нас, і ми змогли піти далі навчатися у виші. У 16-річному віці Йожеф Іллєш, як хоробрий угорський юнак, мав сміливість протистояти гнітючій радянській владі та обстоювати правду», – сказав сільський голова.

Корнелія Будагазі, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Неветленфолу, розповіла нашому виданню, що ідея проведення меморіального заходу виникла торік, а цього року він набув статусу обласного. Про революціонера вона зазначила, що, хоча він народився у селі Фертешолмаш, жив та працював у Неветленфолу. Крім того, Йожеф Іллєш брав активну участь у культурному житті села, багато зробив для збереження та розвитку угорської культури, додала одна із членів місцевого осередку. Зокрема, він заснував духовий оркестр із місцевих жителів, які мало або зовсім не знали партитури, а також протягом багатьох років він також був учасником змішаного оркестру. Йожеф Іллєш помер у 1995 році у своєму улюбленому селі.

D. P./Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня