У с. Ботар на Берегівщині презентували план реконструкції Будинку культури

У с. Ботар на Берегівщині презентували план реконструкції Будинку культури

23:21 Жовтень 23, 2020

Життя 1643

Magyar

21 жовтня за сприяння ТУКЗ-КМКС між БФ «За Закарпатський угорський інститут» та сільською радою Неветленфолу було підписано контракт, відповідно до якого будівля Будинку культури в с. Ботар на Берегівщині буде повністю оновлена в рамках програми Міністерства закордонних справ Угорщини “Східне партнерство”.

На урочистому заході перший заступник консула в м. Берегові Беке Мігай Андраш зазначив: «За останні кілька тижнів я мав змогу бути присутнім на різних урочистих заходах, щоразу передаючи оновлену будівлю чи презентуючи проект, що є знаком доброї волі та бажанням допомоги з боку угорського уряду. Наше гасло «кожен угорець відповідальний за кожного угорця», і уряд Угорщини серйозно ставиться до своїх конституційних зобов’язань, тож піклується про угорців, які проживають за межами Угорщини. А Товариство угорської культури Закарпаття «ТУКЗ-КМКС» в свою чергу, є надійним місцевим партнером угорського уряду». За словами консула, саме культура залучає громади в національний кровообіг, і завдяки чому всі угорці можуть стати єдиною нацією. «Той факт, що цей візуальний дизайн майбутньої реконструкції був представлений є приводом для радощів, оскільки даний план вказує на те, що ця громада також має майбутнє. Задля майбутнього кожен з нас повинен докласти свою частку зусиль і діяти, а якщо не в змозі, то хоча б піти й проголосувати», – зазначив Беке Мігай Андраш.

Голова ТУКЗ-КМКС та очільник БФ «За Закарпатський угорський інститут» Василь Брензович, вітаючи присутніх зазначив: «Останні десять років ми безперервно співпрацюємо з селом Неветленфолу та Йосипом Оросі. Підписавши даний контракт ми погодились, що незабаром розпочнемо ремонт Будинку культури в с. Ботар. Якщо районна рада також підпише контракт, ми розпочнемо і ремонт школи в Неветленфолу, а також планується ремонт дитячого садочку в селі Оклі», – зазначив Василь Брензович. Голова ТУКЗ заявив, що такої кількості ремонтних робіт та реконструкцій не віддувалося за останні сто років. «Ставка на недільних виборах надзвичайно висока, особливо тут, у Неветленфолу. Йосип Оросі – чудовий керівник», – наголосив Ласло Брензович, одночасно пояснивши події останніх тижнів: «Сільський голова сусіднього села (негативно – ред.) висвітлив діяльність КМКС в статті, після того, як ми оновили там дитячий садок, побудували професійну середню школу та відремонтували будинок культури. Я не хочу критикувати опубліковану статтю, але кожен судить сам по собі. Ми всі добре знаємо, що фінансування проектів суворо контролюються урядом Угорщини, і кожен, хто звинувачує нас таким наклепом, той наговорює і на уряд Угорщини. Я прошу всіх скористатися своїми виборчими правами та підтримати кандидатів ТУКЗ-КМКС, щоб ми могли впровадити подальший розвиток у цьому мікрорегіоні», – зазначив очільник КМКС.

Сільський голова Неветленфолу та Ботара Йосип Оросі подякував КМКС за всю підтримку, отриману до сьогоднішнього дня. Він пояснив, що було докладено багато зусиль для відновлення ботарського Будинку культури, і подякував колегії, яка зараз подає у відставку, за те, що вона допомогла створити даний проект. «Завдяки ТУКЗ-КМКС та угорському уряду громада Ботара може нарешті збагатитися новим, красивим будинком культури в майбутньому. Важливо, щоб, бачачи всі ці факти, ми не були байдужими і в неділю прийняли правильне рішення».

Урочистий захід закінчився піснями у виконанні Ловдар Томаша.

Váradi Enikő/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня