У верхніх шарах атмосфери супутника Сатурна Титана виявили ціклопропеніліден

У верхніх шарах атмосфери супутника Сатурна Титана виявили ціклопропеніліден

14:04 Жовтень 29, 2020

Життя 4678 3 хвилини

Magyar

Учені NASA виявили в атмосфері найбільшого супутника Сатурна Титана молекули ціклопропенілідена.

Ілюстрація поверхні Титану (джерело: NASA)

Це настільки рідкісна молекула, що її ще не було знайдено в атмосфері жодного іншого небесного тіла, і завдяки своїй реакційній здатності вона може бути створена на Землі виключно в лабораторних умовах. Ці прості молекули можуть стати будівельним матеріалом для органічних сполук, які необхідні для появи життя.

Дослідники NASA зробили несподіване відкриття за допомогою телескопічної системи ALMA (Atacama Large Millimeter / Submillimeter Network). Підтвердити присутність молекули в атмосфері допомогли унікальні світлові сигнатури, які зафіксував телескоп.

Експерти були здивовані результатом не випадково, оскільки ця молекула ніколи не була ідентифікована в атмосфері небесних тіл, дотепер її виявляли лише в газових і пилових хмарах космічного простору.

За словами Меліси Трейнер із Космічного центру NASA Годдард, Титан дуже подібний до древньої Землі, оскільки на ній відбуваються подібні хімічні процеси.

Учені вважають, що їм вдалося виявити C3H2 на Титані, оскільки вони шукали його в верхніх шарах атмосфери небесного тіла, які є більш розрідженими, ніж нижчі шари. Але все ж присутність ціклопропенілідена тут залишається загадкою для дослідників.

Циклічні молекули c-C3H2 можуть брати участь у ланцюжках хімічних реакцій, що призводять до утворення безлічі більш складних і різноманітних сполук, включаючи нуклеотиди – будівельні блоки ДНК і РНК. Однак, що відбувається з ними в атмосфері Титана, звідки вони з’являються і чому присутні тільки тут і ні на жодному іншому небесному тілі – залишається невідомим.

У будь-якому випадку, НАСА планує вивчати більш детально небесний супутник Сатурна, тому в 2027 році космічна агенція виведе на поверхню робота. Пристрій під назвою Dragonfly буде шукати можливі сліди мікробного життя.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня