Роуен Аткінсон: політкоректність – це сучасне полювання на відьом

Роуен Аткінсон: політкоректність – це сучасне полювання на відьом

09:21 Січень 8, 2021

Життя 3424 4 хвилини

Magyar

Знаменитий англійський комік, який найбільше запам’ятався нам у ролі містера Біна, рідко висловлює свою думку щодо державних справ, але цього разу він зробив виняток.

Раніше в одній зі своїх промов Роуен Аткінсон тонко натякнув, що комедійний жанр базується на інституті, який називається «свобода слова» та який, згідно із сучасними тенденціями, керівні політичні сили можуть незабаром повністю усунути з публічного дискурсу. Тоді він висловився так: «Для людства за свободу слова, яка включає право порушувати права інших, важливіші, напевно, лише повітря та їжа».

Цим Аткінсон натякнув на свої погляди щодо «полювання на відьом» протягом останніх місяців та років, але більш детального пояснення не дав.

Однак цього разу актор, схоже, не витримав: в інтерв’ю журналу Radio Times він сказав, що для нього термін кидання бруду одне в одного в Інтернеті з політичною коректністю, доведеною до крайності, – фактично аналог середньовічного натовпу, який нишпорить по вулицях у пошуках, кого б іще спалити.

Доксинг

Актор послався на практику, яка називається доксинг. Це збір та публікація особистої або ідентифікувальної інформації (адреса, контактні дані родичів, місце роботи) про певну людину чи організацію. Найчастіше до такої практики вдаються ліві активісти, дізнаючись особисті дані консервативного коментатора в Інтернеті й, по суті, намагаючись зіпсувати йому все життя. Наприклад, пишуть його роботодавцю повідомлення, що той нібито дав роботу «фашисту», надсилають неправдиві повідомлення  дружині/чоловіку від імені коханки, повідомляють службу в справах дітей та сім’ї про жорстоке поводження з дітьми, намагаються зв’язатися з орендодавцем, щоб виставив людину на вулицю, тощо.

В Англії все це зайшло вже настільки далеко, що деякі особи навіть будують свою кар’єру на цій діяльності, живучи за рахунок фінансування від громади:

  • керівник моніторингової групи «Антифа» в Лондоні, наприклад, втратив майже все через таку акцію: його виселили з орендованої квартири, служба в справах дітей та сім’ї хотіла забрати в нього дітей під опіку, і лише після тривалих судових процесів за  допомогою своїх підписників він знайшов нову роботу та місце проживання;
  • в іншому шокуючому відео чоловік, який пізніше покінчив життя самогубством, благав «диванного експерта» у Twitter не ламати йому життя;
  • відома шведська пара правих блогерів не може отримати доступ до грошей, бо всі банки відмовилися відкривати їм рахунки.

До того ж сталося багато самогубств, але це викликає дедалі менший резонанс у ЗМІ, що визнаються в колах «Антифи».

Роуен Аткінсон, який свідомо тримається подалі від інтернет-світу, абсолютно правий: історія повторюється. 

Джерело: (888.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня