Єврокомісія зареєструвала громадську ініціативу про заборону використання біометричних даних для масового стеження

Єврокомісія зареєструвала громадську ініціативу про заборону використання біометричних даних для масового стеження

13:49 Січень 9, 2021

Життя 597 3 хвилини

Magyar

У четвер Європейська комісія оголосила, що зареєструє громадську ініціативу про заборону використання біометричних даних для масового розпізнавання осіб за допомогою систем спостереження.

Ініціатори закликають Єврокомісію запропонувати законодавство, яке покладе край недискримінаційному та довільному використанню біометричних даних, різні форми яких можуть призвести до масового спостереження або невиправданого втручання у фундаментальні права.

На їх думку, масове стеження за допомогою біометричних даних є порушенням законодавства про захист даних Європейського Союзу. Воно є втручанням у приватне життя, надмірно обмежує право на свободу вираження поглядів  та протестування, а також не відповідає забороні дискримінації. Широке використання біометричного стеження, профілювання та прогнозування ставить під загрозу верховенство права та основоположні свободи, – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, Європейська комісія визначила, що ініціатива є юридично прийнятною, оскільки відповідає необхідним умовам, і тому вирішила зареєструвати її. Комісія не проводила аналізу  змісту громадської ініціативи на цьому етапі її подання, – зазначається в повідомленні Єврокомісії.

Після реєстрації подання, автори упродовж шести місяців можуть розпочати кампанію збору підписів на підтримку ініціативи. Якщо ініціатива набере не менше 1 млн підписів на підтримку від громадян не менше ніж семи країн Євросоюзу, Єврокомісія буде зобов’язана проаналізувати її протягом наступних трьох місяців і відреагувати на неї. Комісія може прийняти або відхилити ініціативу, при чому в обох випадках мають бути надані необхідні правові обґрунтування щодо прийнятого рішення.

Європейська громадянська ініціатива не повинна виходити за межі повноважень комітету подавати пропозицію щодо акту ЄС, не повинна бути явно образливою, легковажною або виявом переслідування та не повинна суперечити моральним цінностям Союзу.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня