Єврокомісар: запровадження «зелених паспортів» слід здійснити до літнього сезону

Єврокомісар: запровадження «зелених паспортів» слід здійснити до літнього сезону

17:31 Березень 15, 2021

Життя 887 3 хвилини

Magyar

Європейські органи мають на меті запровадити «імунний сертифікат», тобто «зелений паспорт», до літнього сезону, аби полегшити поїздки всередині ЄС, заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретон.

Європейський «імунний сертифікат», детальну концепцію якого ​​Європейська комісія презентує у середу, міститиме дані про щеплення власника, чи вилікувався від коронавірусу, чи має негативний тест, повідомив Єврокомісар в інтерв’ю французькому телеканалу «CNews».

«Зелений паспорт» буде доступний в електронній та паперовій версії, зокрема, для тих, хто не схоче використовувати для цього свій смартфон, на що вони мають право», – додав він.

Тьєрі Бретон повідомив, що безкоштовний сертифікат із QR-кодом видаватиметься мовою всіх держав-членів, матиме англійську версію та буде чинним у всіх державах – членах Європейського Союзу. «Ми працюємо над тим, щоб він був готовий до червня», прагнемо «зробити все можливе, щоб забезпечити туристичний сезон», – підкреслив Єврокомісар.

Тьєрі Бретон назвав заяву виробника вакцин AstraZeneca про чергове зменшення поставок препарату до Європейського Союзу «неприйнятним і незрозумілим». Каже, що «певні зриви існують у ланцюзі поставок», але вважає поки що передчасним запровадження юридичних наслідків через це. Водночас Єврокомісар схвально відгукнувся про європейську програму вакцинації, яка, на його думку, прискорюється.

Він нагадав, що в січні державам-членам було надано 14 мільйонів доз і ця кількість зросла до 28 мільйонів у лютому та 60 мільйонів у березні. Він також пообіцяв поставку 100 мільйонів доз на місяць у другому кварталі та 200 мільйонів на місяць із літа.

Тьєрі Бретон назвав темпи виробництва вакцин «безпрецедентними» і підтвердив мету Європейської Комісії забезпечити всі держави-члени якомога більшою кількістю доз для досягнення колективного імунітету в державах – членах ЄС до кінця літа.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня