Відтепер до школярів в Іспанії слід ставитися з урахуванням обраної ними статі

Відтепер до школярів в Іспанії слід ставитися з урахуванням обраної ними статі

11:56 Липень 26, 2021

Життя 671 5 хвилин

Magyar

Школярі-трансгендери зможуть зайти в будь-яку з роздягалень та вбиралень, а вчителям доведеться називати цих учнів за їхніми новими іменами. Згідно із законом про трансгендерів, прийнятим наприкінці червня, кожен викладач повинен поводитися з підлітком, який пройшов процедуру гендерного самовизначення, відповідно до його статі та імені, які він/вона обере.

У майбутньому молодих людей в іспанських школах слід називати за їхніми новими іменами та поводитися з ними як із представниками тієї статі, яку вони обрали. Відповідно до закону, прийнятого в кінці червня, 12-річні підлітки можуть подати заявку на зміну імені, 14–16-річні мають право змінити стать у присутності одного з батьків або законних представників без наявності свідків та медичної довідки, а 16-річні – самостійно піти до муніципальної установи, щоб ініціювати процедуру зміни імені та статі.

Закон передбачає, що з моменту офіційного затвердження заявки молодої людини вчителі повинні називати її за новим іменем, а також поводитися з нею відповідно до обраної статі. Ця вимога стосується шкільної документації, списків та оцінювання.

Однак таке правило доведеться запроваджувати не лише в школах. Трансгендерам має бути гарантоване також право вільного вибору в тренажерних залах та громадських туалетах.

Ультракатолицька та ультраконсервативна права асоціація HazteOir намагалася протестувати проти зазначених пунктів з приводу можливого сексуального зловживання, але не змогла зібрати 50 000 підписів, необхідних для перегляду, лише половину.

Крім того, шкільний регламент регулюватиметься місцевим законодавством про ЛГБТК. Незалежно від закону про трансгендерів, раніше в Мадриді, на Канарських островах та в Андалусії було заявлено, що до учнів і студентів, які пройшли процедуру зміни імені та статі, слід ставитися відповідно до їхньої статевої ідентичності. На сьогодні перших більше, оскільки зміна імені є простішою процедурою в Іспанії, ніж зміна статі, що вимагає схвалень лікарів і свідків до набрання чинності новим законом.

Документ передбачає також проведення шкільних та інших спортивних змагань, у рамках яких трансгендерна молодь має такі самі права, як і в навчальних закладах, тож вони можуть обирати, змагатися серед жінок чи чоловіків. При цьому не треба бути зовнішньо схожим на чоловіка або жінку. Відповідно до закону, жодна молода людина не повинна піддаватися хірургічному втручанню або гормональній терапії, щоб лікуватися відповідно до обраної статі, тобто дівчата можуть поводитися, як хлопчики, і навпаки, не змінюючи свій звичний вигляд.

Що буде з групою небінарних статей, наразі невідомо. Оригінальний проєкт, підготовлений Міністерством рівності, також містив відповідні пункти, але зрештою вони були видалені під тиском соціалістів. Однак правила, які застосовуються до них, усе ще можуть вийти на перший план під час процесу затвердження сенатом і конгресом, адже кілька партій та ЛГБТК-спільнот теж намагаються чинити тиск на уряд з приводу цього питання.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня