Угорка Каталін Каріко отримає в Японії престижну медичну премію

Угорка Каталін Каріко отримає в Японії престижну медичну премію

19:30 Вересень 16, 2021

Життя 343 2 хвилини

Magyar

У Японії 15 вересня повідомили, що Каталін Каріко буде нагороджена Медичною премією Keio (Keio Medical Science Award) за відкриття специфічної модифікації РНК-механізму, що сприяло розробці мРНК-вакцини. Учена, яка закінчила Університет м. Сегед (Угорщина), на знак визнання своєї роботи отримає медаль і десять мільйонів єн.

Рішення про присудження Медичної премії Keio приймають 90 японських науковців на основі подань з різних країн світу. Із 47 дослідників, відзначених цією престижною нагородою, 8 пізніше отримали Нобелівську премію.

Keio Medical Science Award надається за видатні досягнення вчених. У 2021 році міжнародну нагороду отримає Каталін Каріко (Університет Пенсильванії) за відкриття специфічної модифікації РНК, що привело до розробки вакцини мРНК. Другим переможцем став Осаму Нурекі (Університет Токіо), який вивчав структурну біологію ключових молекул життя.

Результати досліджень Каталін Каріко дозволили розробити препарати для щеплення проти COVID-19. Технологія виробництва мРНК-вакцини відкриває новий шлях у медицині, зокрема дає надію на боротьбу із серйозними інфекційними захворюваннями, раком та серцевою недостатністю.

(Magyar Nemzet)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня