Площа коралових рифів з 1950-х років зменшилася вдвічі

Площа коралових рифів з 1950-х років зменшилася вдвічі

20:50 Вересень 22, 2021

Життя 2627 4 хвилини

Magyar

Проаналізувавши тисячі досліджень, учені виявили, що надмірний вилов риби, глобальне потепління, забруднення навколишнього середовища та руйнування ареалу існування вдвічі зменшили площу коралових рифів порівняно з 1950-ми роками.

Скрізь від Великого бар’єрного рифу, який простягається в Австралії на 2300 км, до рифу Сая-де-Малья в Індійському океані кількість коралових рифів та видів риб, що живуть навколо них, постійно зменшується. Очікується, що цей спад триватиме й надалі, оскільки планета у ХХІ столітті продовжує нагріватися, пише The Guardian.

У звіті проаналізовано 14 705 наукових робіт, пов’язаних з кораловими рифами у 87 країнах.

Згідно з дослідженням, представленим у журналі One Earth, різноманітність видів, що живуть на коралових рифах, скоротилася більш ніж на 60%, а загальний розмір територій, покритих рифами, зменшився приблизно вдвічі.

Коралові рифи є важливим джерелом їжі для мільйонів людей у ​​всьому світі, особливо для громад острівних корінних жителів, де риба є першочерговим джерелом тваринного білка. Дослідники кажуть, що згадана ситуація викликає занепокоєння, бо веде до зниження стабільності в плані забезпечення продовольством.

Незважаючи на те, що база даних про 3582 рифи охоплює лише період з 1957 по 2007 рік, на переконання вчених, глобальна тенденція збережеться через відбілювання коралів, хвороби та порушення середовища їхнього існування.

Науковець із Меморіального університету в Ньюфаундленді Тайлер Едді, який керував дослідженням, заявив, що хоча в країні вже давно спостерігається руйнування екосистем коралових рифів, темпи глобального занепаду вражають.

За словами експерта, коралові рифи є найбільш чутливими екосистемами на планеті, і вони перші піддаються впливу наслідків зміни клімату. Найбільший спад відбувся в Папуа-Новій Гвінеї, Белізі та на Ямайці.

У деяких районах змінився й склад видів: зменшилася кількість чутливих до температури, тож домінують більш стійкі.

У Карибському басейні обсяг коралових рифів щорічно зменшувався приблизно на 0,25%, а 2017-го лише близько 10% площі морського дна були вкриті живими коралами.

«В останні роки карибські рифи зазнавали руйнування ураганами та новими хворобами, пов’язаними з потеплінням океану», – розповів Джон Бруно, морський біолог з Університету Північної Кароліни, співавтор дослідження.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня