У США успішно випробували гіперзвукову ракету

У США успішно випробували гіперзвукову ракету

10:54 Жовтень 3, 2021

Життя 773 3 хвилини

Magyar

Міноборони США успішно провело випробування гіперзвукової ракети, швидкість якої в п’ять разів перевищила швидкість звуку.

Агентство перспективних оборонних розробок Міністерства оборони США (DARPA) повідомило про успішно проведене випробування гіперзвукової ракети з прямоточним повітряно-реактивним двигуном за програмою HAWC.

Цю ракету американські військові називають абревіатурою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept, концепт гіперзвукової повітряно-реактивної зброї).

Випробування відбулися минулого тижня.

Ракета, була запущена з літака-носія та через кілька секунд після скидання у неї запустився прямоточний повітряно-реактивний двигун, який розігнав її до швидкості 5 Махів, тобто в п’ять разів більше швидкості звуку.

Метою тестувань була перевірка інтеграції та послідовність пуску ракети з літака, перевірка роботи двигуна та політ на великій швидкості.

В ході випробувань, які проводилися спільно з Повітряними силами США та DARPA, основні поставлені цілі були досягнуті.

Розробкою цього зразка гіперзвукової зброї займається корпорація Raytheon Technologies, двигун для ракети створила компанія Northrop Grumman.

Роботи за програмою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept) ведуться в рамках тендеру, оголошеного військовими в середині 2010-х років. Він передбачає розробку гіперзвукової авіаційної ракети, яку можна було б запускати з винищувачів декількох типів, включаючи F-35 Lightning II.

За підсумками тендера DARPA розраховує отримати боєприпаси, здатні виконувати польоти на швидкості понад 5 чисел Маха.

Крім того, за підсумками проєкту HAWC повинні бути отримані технології керованого гіперзвукового польоту, прямоточного гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна, що працює на вуглеводневому паливі, а також термостійких матеріалів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня