Медсестри в Англії та Уельсі погрожують страйком

Медсестри в Англії та Уельсі погрожують страйком

10:50 Грудень 6, 2021

Життя 2327 5 хвилин

Magyar

Нам, медсестрам, непросто наважитись на страйк, але це вже занадто – заявили медсестри, які вважають, що уряд Бориса Джонсона не цінує надлюдську роботу, яку вони виконують під час пандемії.

Проте життя британського прем’єр-міністра вдалося врятувати в державній лікарні після того, як він підхопив коронавірус. Потім він подякував медсестрам, які його доглядали, – поіменно, бо знав, що його життя було в їхніх руках. Тепер він пропонує їм підвищення заробітної плати на 3%, незважаючи на те, що інфляція у Британії досить висока. Тому профспілка сестер вимагає підвищення заробітної плати на 12,5%.

Нестача медсестер

Із системи охорони здоров’я Великобританії безвісти зникли 40 тисяч медсестер, незважаючи на збільшення персоналу на 10 тисяч із початку спалаху пандемії. Тимчасовий лідер профспілки стверджує, що за допомогою страйку вони також боротимуться за честь професії. Керол Попплстоун зазначила, що для того, щоб професія була привабливішою, також потрібна вища заробітна плата. Нинішня ситуація така, що все більше і більше людей залишають медичну сферу в Британії.

Британський уряд спочатку обіцяв підвищення зарплати лише на 1%, але, побачивши протест, підвищив її до 3%. Один відсоток був наче ляпас по обличчю, – кажуть медсестри.

Що пропонує уряд? При підвищенні зарплати на 3% медсестра отримує в середньому 1000 фунтів стерлінгів на рік – це офіційний аргумент. Але насправді це означає зниження реальної заробітної плати, тому що зараз інфляція вища і немає гарантії, що вона впаде наступного року, – зазначили вони.

„Медсестри не легко обирають шлях протесту, однак відстоюють власні інтереси та інтереси своїх пацієнтів”, – розповів Daily Mail тимчасовий лідер профспілки медсестер, який визнав, що лише чверть медсестер взяла участь у голосуванні, щоб прийняти рішення про страйк, тоді як закон вимагає, щоб принаймні половина проголосувала за призупинення виконання робочих обов’язків.

У Північній Ірландії останніми місяцями 2019 року 15 тисяч медсестер провели страйк – уповільнення роботи. Все було зроблено згідно з регламентом і система відразу стала гори дибом. Лікування було скасовано, а деякі лікарні навіть довелося закрити. Було так багато обурення, що політики призупинили політичну прокрастинацію, а уряд Північної Ірландії відгукнувся на скарги медсестер.

Зараз в Англії та Уельсі ситуація тим більше неприємна, оскільки лікарі загальної практики також протестують через важкі умови праці та відносно низькі зарплати. Уряд намагався виправити ситуацію за допомогою пакету в 250 мільйонів фунтів стерлінгів, але поки що безуспішно. Британський уряд хоче переконати лікарів загальної практики самостійно поставити якомога більше діагнозів і не обтяжувати цим лікарні.

Більшість лікарів загальної практики не хочуть розголошувати, скільки пацієнтів вони приймають особисто. Крім того, вони ще більше хочуть уникати того, щоб уряд оприлюднював зарплатні листи, бо бояться реакції громадськості. Тому вони також готуються до страйку, як і медсестри, – пише видання Daily Mail.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня