Як найбільші мобільні оператори Європейського Союзу допомагатимуть боротися з коронавірусом

Як найбільші мобільні оператори Європейського Союзу допомагатимуть боротися з коронавірусом

18:11 Березень 31, 2020

Життя 4528 4 хвилини

Magyar

Найбільші європейські мобільні оператори – Orange, Vodafone, Deutsche Telekom, Telefonica, Telecom Italia, A1 Telekom Austria, Telenor, і Telia на минулому тижні розпочали переговори з комісаром Європейського Союзу з питань внутрішнього ринку та сфери послуг щодо надання даних про геолокацію своїх клієнтів, щоби відстежувати поширення коронавірусу.

          Єврокомісія встановила чітку мету збирання інформації (визначення геолокації – авт.) – використання даних для відстеження поширення COVID-19 і відповідного реагування країн-членів ЄС. Така база даних, на думку Єврокомісії, зможе бути дуже корисною для відстеження контактів осіб, у яких виявлено коронавірус, а також для контролю за дотриманням умов карантину.

          Мобільні оператори стверджують, що для боротьби з COVID-19 використовуватимуть лише анонімні дані, тобто клієнтів мобільних операторів не можна буде ідентифікувати. А оскільки на підставі анонімних даних безпосередньо або побічно не можна ідентифікувати фізичну особу, то такі дані виходять за рамки захисту особистих даних і їх обробка Єврокомісією без згоди користувачів не суперечить вимогам регламенту GDPR.

          За інформацією агентства Reuters, європейські оператори мобільного зв’язку вже обмінюються даними з органами охорони здоров’я Італії, Німеччини та Австрії, допомагаючи боротися з корона вірусом і відстежуючи, чи дотримуються люди обмеження на пересування.

          Ці дані є анонімними і дозволяють скласти карту концентрації і переміщення клієнтів у «гарячих зонах», де з’явився коронавірус COVID-19.

          І це менш агресивний підхід, ніж методи в Китаї, Тайвані та Південній Кореї, які використовують дані про розташування смартфона для відстеження контактів з особами, які дали позитивний результат, або для відстеження дотримання карантину. В цілому, азіатський підхід показав вражаючі результати.

          Але у Європі  акцент робиться на моніторинг дотримання карантину для уповільнення пандемії.

          Так, у Німеччині дані оператора Deutsche Telekom дають уявлення про те, чи дотримуються люди карантину, сказав президент Інституту Коха Лотар Вілер. «Якщо люди так само десь ходитимуть, як і два тижні тому, вірус буде важко стримати», – заявив пан Вілер.

          В Італії оператори мобільного зв’язку Telecom Italia, Vodafone і WindTre запропонували владі дані для моніторингу переміщень людей. Так, регіон Ломбардія використовує ці дані, щоб побачити, скільки людей дотримується суворих обмежень. Дані показують, що переміщення на 300-500 метрів скоротилися приблизно на 60% з 21 лютого, коли був виявлений перший випадок у країні.

          «Скрізь, де це технічно можливо і юридично допустимо, Vodafone готовий допомогти урядам в застосуванні великих наборів даних», – зазначив зцього приводу генеральний директор оператора Нік Рід.

          Австрія ввела карантин по всій країні після поширення коронавірусу серед лижних туристів в Тіролі, які, повернувшись додому, поширили інфекцію в центральній і північній Європі.

          Мобільний оператор Telekom Austria використовує спеціальний додаток аналізу руху, розробленого Invenium, дочірнім підприємством Грацського технологічного університету. Цей інструмент відповідає правилам ЄС про конфіденційність. «За допомогою цих даних можна візуалізувати потоки руху груп людей», – сказала представник Telekom Austria Лівія Дандреа-Бем.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня