На Берегівщині стартували курси верхової їзди
9–12 січня в селі Чома у візит-центрі та школі верхової їзди ім. вождя Арпада Товариства угорської культури Закарпаття відбувся перший із серії тренінгів на тему «Основи багатоцільового конярства та дресирування коней». Викладачка і професійна керівниця курсів – інструкторка з кінної культури, власниця школи верхової їзди Feketecser та Equimedia, майстер-інструкторка Угорського університету фізичного виховання та спорту Петра Саз.
На початку заняття Петра Саз ознайомила присутніх зі структурою курсу навчання. «Сьогодні ми розглянемо основи, а потім на плацу подивимося, на чому слід зосередитися. Верхова їзда та робота з кіньми – це постійне навчання. Є знання, які ми отримуємо завдяки сучасному науковому підходу, а також ті, що залишили нам наші предки».
На курс навчання подали заявки 8 осіб. На першому занятті учасники представилися, розповіли, чим їх зацікавив кінний світ. Дехто зареєструвався, бо вже має коня, і цей тренінг може допомогти їм з освоєнням практичних навичок.
Під час теоретичної частини було розглянуто такі питання, як догляд, інструменти та порядок у стійлі. У другій половині дня на перший план вийшла польова робота, де учасники тренінгу спочатку отримали теоретичні основи, а потім практичні.
У п’ятницю, 10 січня, консультація під керівництвом Петри Саз продовжилася. На цьому етапі учасники ознайомилися з основами, необхідними для тренування коней, та методами, які можна використовувати для цього.
У суботу відвідали теоретичні та практичні заняття на тему «Перші кроки у верховій їзді». Ішлося, зокрема, про важливість розминки, практичні аспекти підготовки коней, техніки сидіння. Потім перейшли до формату «питання-відповідь».
Мета курсів – надати теоретичні та практичні знання в галузі конярства, дресирування та правильного поводження з кіньми. Під час навчання було гарно збалансовано співвідношення теорії та практики, що дозволило учасникам отримати глибші знання.
«Це не одноразовий тренінг. Ми склали програму, яку реалізуємо в гібридній формі. Першим кроком була особиста зустріч, під час якої ми оцінили навички верхової їзди, з цього починали. Намагалися систематизувати наявні знання, доповнити та актуалізувати їх. Поєднали два аспекти: привнесли знання минулого, навіть тисячолітні, та розповіли про нові дослідження. Під час навчання учасники ознайомилися з поведінкою й потребами коней, а відтак закріпили знання на практиці. Ми прагнемо, аби учасники не тільки володіли теоретичними знаннями, але й могли належним чином передавати їх, стали хорошими інструкторами. Наступним заняттям буде онлайн-консультація, а згодом учасники відпрацюють завдання, які ми розберемо».
Незабаром курси продовжаться онлайн, затим інструктор Петра Саз знову відвідає Закарпаття.
Інгрід Левринц/Lőrinc Ingrid
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися