J. D. Vance: Irán beleegyezett, hogy NAÜ-ellenőröket enged be az országba
J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke bejelentette, hogy Irán beleegyezett, hogy beengedi a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) ellenőreit az országba. Vance ezt hétfőn egy svájci sajtótájékoztatón mondta, ahol előző nap az Egyesült Államok és Irán között a háború lezárásáról szóló megállapodásról folytatott tárgyalásokat tartották – jelentette a CNN.
Elmondása szerint ez az az eredmény, amely a legnagyobb optimizmust váltja ki az Egyesült Államokban a vasárnapi tárgyalások eredményeit követően.

„Ez egy fontos mérföldkő az amerikai nép számára, és az első lépés Irán atomfegyver-programjának végső megfosztása vagy teljes leállítása felé. Erre törekszünk” – mondta.
Vance hozzátette, hogy a feleknek sikerült megállapodniuk egy mechanizmusban, amely lehetővé teszi a technikai tárgyalások folytatását, miután a főtárgyalók hétfőn elhagyják Svájcot.
„Nagyon erős alapot teremtettünk egy sikeres végső megállapodáshoz. Egy végleges megállapodás olyan, mint egy ház. Még nem építettük fel azt a házat, de szilárd alapot teremtettünk, amely lehetővé teszi számunkra, hogy pozitív eredményt érjünk el az amerikai nép számára”, összegezte Vance.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás