Близько 3 мільйонів громадян України звернулися за прихистком в ЄС
Із моменту початку війни Росії проти України 24 лютого майже 3 мільйони українських біженців подали заявки для отримання тимчасового захисту в одній з країн – членів Європейського Союзу, повідомляє Агентство Європейського Союзу з питань притулку (EUAA).
За даними відомства, найбільше заявок подали у березні – близько 83 тисяч. Кількість заяв про міжнародний захист перевищила показники міграційної кризи 2015-2016 років.
Більшість із приблизно 22 тисяч заяв для отримання статусу біженця, зареєстрованих у країнах – членах Європейського Союзу в лютому, також подали громадяни України. Їхня кількість після 24 лютого зросла приблизно в тридцять разів у порівнянні з довоєнними показниками.
Агентство нагадує, що, згідно з поправками Директиви про тимчасовий захист, біженці з України можуть подавати заявки для отримання тимчасового захисту ЄС за спрощеною процедурою.
Кількість таких заяв досягла піку також у березні: було подано 1,6 мільйона заяв. Хоча з того часу темпи реєстрації сповільнювались, у кінці травня щонайменше 50 тисяч громадян України були зареєстровані органами влади держав – членів ЄС.
Згідно зі звітом Асоціації, після початку війни значно зросла і кількість заяв про надання притулку від російських громадян. Порівняно з довоєнними показниками у лютому (1400) ця цифра збільшилася вдвічі, відтак кількість російських шукачів притулку зросла до найвищого рівня з 2018 року.
Збільшилася і кількість заяв від громадян Білорусі, Азербайджану, Таджикистану, Узбекистану та Туркменії, але не зрозуміло, чи були ці заявники в Україні на початку війни.
Зазначається також, що значно зросла і кількість заяв від громадян низки африканських країн, зокрема Нігерії, Сомалі, Єгипту, Марокко, Тунісу та Малі.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися