Учені вияснили, чому COVID-19 поширюється швидше інших вірусів

Учені вияснили, чому COVID-19 поширюється швидше інших вірусів

19:02 Квітень 10, 2020

Життя 4031 3 хвилини

Американським вірусологам вдалось провести детальний аналіз структури коронавірусу і у ході дослідження вони з’ясували, що білковий наріст у формі шипа захоплює клітини людини в чотири рази сильніше, ніж інший SARS, який забрав життя декількох сотень людей під час пандемії 2002 року, повідомляє видання The Gardian.

          Тобто, потрапивши в дихальні шляхи, з великою ймовірністю вірус залишиться там, а потім викличе короновірус (COVID-19), який сьогодні охопив усю планету.

          Тож, нові дослідження вчених із Університету Міннесоти (США) висвітлюють механізм зараження коронавірусом. Учені створили 3D-карту шипоподібного білка, який вірус використовує для закріплення в клітині.

          Це означає, що потрапивши в дихальні шляхи, з великою ймовірністю вірус залишиться там. А потім викличе COVID-19 – хворобу, що охопила всю планету.

          Очолив команду дослідників доктор Фанг Лі, який зазначив, що відкритий ними механізм прикріплення вірусу до клітини людини досконаліший, ніж у багатьох інших збудників інфекційних хвороб. Водночас він переконаний, що результати їхньої роботи допоможуть у розробці вакцини від COVID-19.

          «Якщо з’єднання антитіл сироватки з шипами вірусу буде сильнішим, ніж у шипів і клітин тіла людини, ми зможемо говорити про винахід ефективного препарату. Він просто блокує вірус, перешкоджаючи його впливу на клітину», – констатує доктор Лі.

          Також у процесі дослідження медики тільки підтвердили, що людина отримала вірус від кажана, безпосередньо або через проміжних носіїв – панголінів.

          Професор вірусології Ноттінгемського університету Джонатан Болл стверджує, що ці дані також пояснюють відмінності в симптомах захворювань, викликаних двома вірусами.

          Так, SARS проявляється в основному легеневою симптоматикою, а SARS-CoV2 вражає спочатку верхні дихальні шляхи, лише потім переростаючи в пневмонію, хоч і не у всіх випадках.

          «Шипоподібний білок поверхневого піку SARS-CoV2 закріплюється одразу під час вдихання людиною вірусних крапель, а ось SARS діє повільніше, за рахунок чого і поширюється складніше», – зазначив професор Болл.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня