У Британії туристичний і готельний бізнес виступив проти нових правил карантину

У Британії туристичний і готельний бізнес виступив проти нових правил карантину

11:14 Червень 9, 2020

Життя 5289 5 хвилин

Magyar

У понеділок набула чинності постанова британського уряду, яка вимагає, щоб ті, хто приїздить до Великобританії з-за кордону, проходили 14-денний карантин. За словами урядовців, метою цього заходу є запобігання посиленню в країні епідемії коронавірусу, яка наразі відступає, передає MTI.

Водночас найбільші компанії в туристичному секторі Великобританії розпочинають судовий розгляд щодо скасування цього заходу. Влада в Англії може накласти штраф у розмірі тисячі фунтів (33 478 грн) на особу, яка не дотримується карантинних норм.

У Шотландії ці два штрафи становлять 60 та 480 фунтів стерлінгів відповідно, а в Уельсі та Північній Ірландії їхні розміри ще не визначені.

У кваліфікованій справі також може бути порушено кримінальне провадження, а іноземні громадяни, які нехтуватимуть правилами, можуть бути депортовані з Великобританії.

Якщо мандрівник не в змозі вказати певне місце проживання у Великобританії, уряд забезпечує для нього проживання протягом 14 днів карантину, але в такому разі платити доведеться саме йому. Ці особи також не зможуть піти на роботу, до школи, користуватися громадським транспортом чи таксі протягом двох тижнів карантину.

Для придбання продуктів харчування та інших товарів першої необхідності ті, хто знаходиться в сегрегації, можуть залишити місце перебування лише в тому разі, якщо не мають знайомих чи родичів, які можуть зробити це за них.

Також звільнення від обмежувального розпорядження надається, якщо зацікавлена особа потребує невідкладного медичного лікування, бажає бути присутньою на похоронах близького родича, якщо їй треба бути присутньою на судовому розгляді або ж залишити місце свого проживання через надзвичайну ситуацію.

Звільнення від карантину надається працівникам вантажних перевезень, членам екіпажу літаків та поїздів міжнародного сполучення, лікарям та кваліфікованим медичним працівникам з-за кордону, дипломатам, представникам міжнародних організацій, які приїжджають до Великобританії з офіційними візитами, та сезонним сільськогосподарським працівникам, що мають офіційний договір від роботодавця, плюс до всього після роботи вони не повинні покидати відокремлене місце проживання, яке також надається роботодавцем.

Крім того, карантинні заходи не поширюються на транзитних пасажирів, які роблять пересадку на інші рейси в британських аеропортах, але не перетинають пункти паспортного контролю.

Очікується, що представники туризму та готельного бізнесу Великобританії оголосять у понеділок про початок судових дій проти карантинних обмежень уряду. Їхнім головним аргументом, імовірно, буде те, що регламент є непропорційним та дискримінаційним.

Понад 500 великих туроператорів та готелів приєдналися до ініціативи. Сукупний оборот цих компаній перевищує 10 мільярдів фунтів на рік.

Три найбільші авіакомпанії, що працюють на ринку Великобританії: British Airways, Еasyjet та Ryanair – також мають намір оскаржити карантинний захід у суді, і цілком можливо, що ініціатори об’єднають два судових провадження в єдине.

Юридичні представники компаній стверджують, що цей захід накладає набагато суворіші зобов’язання на тих, хто приїжджає з-за кордону, ніж чинні норми, яких повинні дотримуватися самі британці.

Однією з причин запланованого судового розгляду є те, що, всупереч твердженню британського уряду, наукові радники Кабміну також не підтримують згаданий карантинний захід.

У понеділок консервативний британський щоденник The Daily Telegraph опублікував конфіденційну інформацію, отриману від інформатора, згідно з якою чиновники Міністерства внутрішніх справ, які ініціювали карантин, також вважають дотримання його правил непідконтрольним.

Згідно із міністерським документом, який надійшов до цього редакції видання, органи прикордонної поліції жодним чином не можуть визначити, чи подорожувальники з-за кордону надають їм реальні дані.

Таким чином, порушників цих карантинних норм насправді можна оштрафувати лише в тому разі, якщо відвідувачі вводять повністю неправдиву інформацію про себе, наприклад, вказують ім’я Міккі Мауса та назву Букінгемський палац у колонці місця проживання, ідеться в документі.

Речниця профспілки працівників прикордонної поліції Люсі Моретон у своїй заяві The Daily Telegraph описала ситуацію як «повний фарс».

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня