Дебреценський університет: погода має вплив на поширення вірусів

Дебреценський університет: погода має вплив на поширення вірусів

16:16 Квітень 15, 2020

Життя 6725 3 хвилини

Magyar

Від сонячного світла до температури та дощу до вологості – всі погодні елементи впливають на розповсюдження вірусів, повідомив керівник метеорологічного факультету Університету м. Дебрецен (Угорщина) у статті на інтернетпорталі установи, – інформує MTI.

Шандор Сегеді пояснив: оскільки мета вірусів – потрапляти і розмножуватися в організмі людини, вони здатні виживати за приблизно подібних погодних умов, як і люди.

Саме тому вони поширюються швидше в приміщенні, у незалежному від погоди просторі, ніж під відкритим небом, де вони зазнають значного впливу.

На думку спеціаліста, температура від 0 до 20 градусів Цельсія є найбільш оптимальною для вірусів. М’який клімат провінції Ухань, який є відправною точкою нинішньої епідемії, і смог, характерний для великих китайських міст, створили ідеальні умови для спалаху епідемії. Прикріпляючись до частинок аерозолю в димовому тумані, віруси можуть подорожувати на великі відстані, і коли він прибув до Європи, також отримав відносно теплу, але похмуру погоду, що також сприяло його поширенню, зазначив учений.

Науковець також додав, що мінусова температура та надзвичайно висока вологість повітря – близько 90 відсотків – значно знижують поширення вірусу. Дощ вимиває віруси з повітря – в той час, як вітер – це меч із двома лезами, оскільки він може перенести частинки, що викликають хвороби, на десятки метрів. Спеціаліст зазначив, що прямі сонячні промені є найбільшими ворогами епідемії: ультрафіолет має бактерицидну та противірусну дію, пояснив він, наголосивши, що в найближчі тижні більш сонячні та довгі світлові дні перешкоджатимуть осіданню вірусу на поверхнях, освітлених сонцем.

Епідемія коронавірусу також впливає на прогноз погоди, – зазначив Іштван Лазар, співробітник факультету метеорології. За його словами, окрім вимірювальних станцій на повітряних кулях, на регулярних авіарейсах також вимірюють дані, під час зльоту та посадки, а також на висоті польоту. Ці вимірювання відіграють важливу роль у точності прогнозів, особливо в мінливих погодних умовах. Скорочення повітряного руху на 70 відсотків через епідемію коронавірусу зменшило кількість вимірювання літаками до 40 відсотків, за даними групи європейських метеорологічних служб EUMETNET, зазначив експерт. Він також додав, що без цих вимірювань, точність прогнозів на наступні 12 годин знизилася на 10-15 відсотків.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня