День Державного Прапора в Ужгороді відзначили підняттям найбільшого стягу краю
23 серпня вся Україна відзначає День Державного Прапора. Саме цього дня, у 1991-му, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Цей стяг, як реліквія, дотепер зберігається під склом у музеї парламенту.
Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора провели і в Ужгороді, на площі Богдана Хмельницького, де розташований найбільший стяг краю. Державний прапор, розміром 3,5 на 7 метрів, встановили 12 серпня минулого року на 30-метровому флагштоці.
На відзначення Дня Державного Прапора зібралося керівництво Закарпаття та Ужгорода, депутати обласної та міської рад, представники правоохоронних структур, військові та небайдужі ужгородці. На початку святкувань присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у жорстокій війні Росії проти України. Після чого під виконання державного гімну відбулося підняття Державного Прапора. Надалі перед присутніми виступили голови Закарпатської ОВА та обласної ради, Віктор Микита та Володимир Чубірко.
«Сьогодні знакова та важлива подія для кожного з нас – ми відзначаємо День Державного Прапора України. В умовах, коли наш народ ціною власного життя бореться за незалежність, майбутнє нації та поколінь, ця дата набуває нового сенсу. Ми усвідомлюємо високу ціну незалежності: незліченна кількість відданих життів борців за ідею вільної держави, десятки років втраченої свободи у таборах та в’язницях, скалічені долі.
Незалежність України є запорукою вільного розвитку держав і народів Європи та головною перешкодою для російського імперіалізму, який вкотре намагається поглинути нашу країну. Тоталітарний московський режим має бути ліквідований спільними зусиллями цивілізованих демократичних націй, інакше воєнна загроза Європі та всьому світу зберігатиметься. Вічна пам’ять воїнам, які поклали своє життя за незалежність Батьківщини. Стоїмо разом, плече до плеча! Ми переможемо, ми – на своїй землі!», – звернувся до закарпатців Віктор Микита.
Володимир Чубірко у своєму виступі зробив екскурс у історію становлення Прапора України з часів Галицько-Волинського князівства до сучасної суверенної держави.
«Нині із національним прапором наші воїни боронять рідну землю від ненависного агресора, встановлюють його у звільнених від загарбників містах і селах, розгортають у бойових частинах та на передовій. Український Прапор нині майорить на вулицях великих міст світу, синьо-жовтими кольорами підсвічуються всесвітньо відомі історичні, державні, монументальні об’єкти і спортивні споруди – на знак солідарності із українським народом», – зазначив голова обласної ради.
У цей самий час у Києві, в присутності Президента України, Володимира Зеленського, було піднято найбільший прапор країни, розташований на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».
«Поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо й ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й у своєму небі. І завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг», – сказав Володимир Зеленський.
Вікторія КОПИНЕЦЬ, Відео – Дмитро МИСЬ, “Карпатський Об’єктив“
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися