Після Чорнобильської катастрофи досі знаходять радіоактивні організми

Після Чорнобильської катастрофи досі знаходять радіоактивні організми

19:28 Серпень 24, 2022

Життя 2074 2 хвилини

Magyar

Через десятиліття, які минули після катастрофи на Чорнобильській АЕС, на півдні Німеччини досі ростуть дикі гриби, забруднені радіоактивним цезієм. Про це йдеться в нещодавно опублікованому науковому звіті.

Згідно з дослідженням, проведеним Федеральним агентством радіаційного захисту Німеччини (BfS), гриби забруднені ізотопом цезію-137, який потрапив у повітря внаслідок Чорнобильської катастрофи у квітні 1986 року. Цей хімічний елемент може накопичуватися в кістковій тканині, що в перспективі призводить до раку кісток і лейкемії.

BfS щороку перевіряє їстівні гриби, які ростуть у дикій природі на 8 локаціях у Баварії, на наявність у них ізотопу.

Як свідчить дослідження, гриби, що досі містять ізотоп, ростуть і в лісі Міттенвальд на кордоні з Австрією та в болотистій місцевості на південний захід від Інгольштадта.

У деяких місцях в одному кілограмі грибів виявилося понад 4 000 беккерелів цезію-137, тоді як ліміт становить 600.

Однак, за словами спеціалістів, ризик для здоров’я мінімальний: радіаційне опромінення відносно невелике, якщо дикі гриби споживати у звичайних кількостях.

Утім президент BfS Інге Пауліні радить мешканцям Баварії їсти гриби лише в помірних кількостях, «щоб уникнути непотрібного опромінення радіацією».

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня