Багато українських біженців знайшли прихисток у віддалених куточках Ірландії

Багато українських біженців знайшли прихисток у віддалених куточках Ірландії

15:40 Вересень 8, 2022

Життя 2981 4 хвилини

Magyar

Після того, як Ірландія дозволила безвізовий в’їзд для українців і запропонувала їм житло та фінансову підтримку, до країни прибуло 50 тисяч українських біженців. Ірландія за час свого існування ще ніколи не приймала таку кількість переселенців.

Водночас цей постійно зростаючий приплив біженців лягає важким тягарем на країну із населенням 4,8 мільйона людей. Значна кількість прибулих оселяється у віддалених куточках Ірландії, де замість мультикультурного англомовного середовища, яке є звичним для великих міст, вони часто стикаються з однорідною спільнотою місцевих жителів, які розмовляють лише ірландською мовою, повідомляє Euronews.

Таким місцем є, наприклад, острів Арранмор, розташований на північно-західному узбережжі Ірландії. В графстві Донегал, до якого належить і острів, поселили щонайменше 5 тисяч українських біженців, вони живуть у гуртожитках, готелях та приватних помешканнях. За даними місцевої влади, їхня кількість зростає з кожним днем. Спершу новоприбулі відправляють дітей до школи, а потім починають шукати собі роботу та житло.

Російсько-українська війна триває вже понад півроку, і більшість біженців не знають, чи повернеться їхнє життя колись у нормальне русло. Вони розуміють, що зміна країни, яка спочатку вважалася лише тимчасовою, може стати довгостроковою. Але громади, які їх приймають, також стикаються з дедалі складнішими завданнями, які необхідно вирішити, наприклад, потребою асиміляції та надання допомоги новоприбулим, в той час, коли місцеві й самі борються з економічними та соціальними проблемами.

50 тисяч біженців, яких прийняли ірландці, – лише частина із семи мільйонів громадян України, котрі покинули країну з початку війни. Однак і ця кількість – серйозний виклик для країни, населення якої не досягає навіть п’яти мільйонів людей, котра боролася з житловою кризою та нестачею лікарів і вчителів ще до приїзду українців.

Перших, хто прибував, розмістили в центрі допомоги, розгорнутому в Дубліні, але він дуже швидко заповнився, тож тих, хто прибував опісля, відправляли в приватні готелі та помешкання місцевих, котрим уряд виплачує компенсацію.

У популярному серед туристів прибережному містечку Бундоран десятки готелів призупинили роботу, прийняли та розмістили українських біженців, зрозумівши, що державна орендна плата за них вигідніша, ніж очікування туристів.

napi.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня