Президія Товариства угорських педагогів Закарпаття розглянула питання збереження навчання угорською мовою на Закарпатті
Товариство угорських педагогів Закарпаття під час засідання в режимі онлайн ухвалило ряд рішень щодо збереження навчання угорською мовою в краї. Також розглянули питання дистанційного навчання під час карантину, проведення іспитів у випускних класах та Закон «Про загальну середню освіту», котрий набув чинності.
Голова Товариства Ілдико Орос в інтерв’ю журналістам повідомила, що, згідно з новим законом про освіту, всі школи стають українськими, вже немає шкіл із угорською мовою навчання, водночас якщо батьки бажають, аби їхні діти навчалися в угорських класах, це потрібно вказати у заяві. Товариство угорських педагогів Закарпаття прагне, аби можливість викладати угорською й надалі була в Закарпатській області і робить для цього все можливе, просить підтримки та фахової поради у цій справі в педагогів.
«Епідемія коронавірусу та введений через це карантин перевернув звичне життя кожного з ніг на голову. Випускники хоча й не відвідують школу, проте іспити та ЗНО повинні будуть складати все одно. Згідно з інформацією на сайті Міністерства освіти України, якщо карантин завершиться 24 квітня, навчання продовжиться, а випускники складатимуть іспити в звичному режимі. Проте якщо карантин подовжать, то й випускні іспити, і ЗНО проводитимуть у липні-серпні. Для студентів-першокурсників, які вступлять до вишів, навчання розпочнеться в жовтні, в решти студентів навчальний рік розпочнеться, як зазвичай, у вересні.
Згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту» всі навчальні заклади повинні змінити назву та статут, зазначалося під час засідання. «В Україні триває децентралізація, відповідно зміняться і джерела фінансування навчальних закладів, їх утримуватимуть не райони, а об’єднані територіальні громади», – каже Ілдико Орос.
Згідно із новою структурою, котру планують запровадити, будуть початкові школи (1-4 клас), гімназії (5-9 клас), а також ліцеї, котрі надаватимуть повну середню освіту. Водночас ліцеї створюватимуться на рівні області і лише там, де буде достатня кількість учнів для навчання у чотирьох паралельних класах. За словами Ілдики Орос, Товариство угорських педагогів Закарпаття звертатиметься у всі компетентні органи за допомогою, аби отримати дозвіл на функціонування класів з меншою кількістю учнів для нацменшин, щоб отримати середню освіту в ліцеях була можливість і угорською мовою.
(K. K./Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися