Препарат компанії Gilead Sciences для лікування COVID-19 провалився на першому випробуванні
Ремдесивір, раніше анонсований в якості ефективного препарату від коронавіруса COVID-19, провалився на першому випробуванні, – повідомила каліфорнійська компанія Gilead Sciences у своїй заяві, опублікованій у четвер увечері.
Сполучені Штати, 6 квітня 2020 р. На зображенні, опублікованому в березні 2020 року американською фармацевтичною компанією Gilead Sciences, флакон, що містить противірусний препарат Ремдесивір, спочатку розроблений проти еболи, перевіряється працівником компанії в США. На віртуальній зустрічі 2 квітня 2020 року Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) видало рекомендацію щодо конкретних ситуацій, в яких ремедесивір можна використовувати для лікування хворих на COVID-19 в Європейському Союзі. MTI/AP/Gilead Sciences
«Ремдесивір» – препарат, який експериментально застосовують для лікування COVID-19, не показав свою ефективність у першому клінічному дослідженні.
Про це йдеться у звіті, який випадково опублікувала Всесвітня організація охорони здоров’я і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times, і відповідно новину поширили американські ЗМІ.
У відповідь Каліфорнійська лабораторія опублікувала заяву, підкресливши: «Нам шкода, що ВООЗ передчасно опублікувала інформацію про дослідження. Дослідники не дали дозволу на публікацію результатів».
Біотехнологічна компанія наголошує: дослідження було припинено достроково через невелику залученість, тому на його основі недостатньо робити статистично значимі висновки. «Через це результати дослідження непереконливі, хоча тенденції в даних свідчать про потенційну користь від препарату, особливо серед пацієнтів, які отримували лікування на ранніх стадіях захворювання», – йдеться в заяві компанії.
Незважаючи на це, представники Gilead Sciences зазначили: перші дослідження показують, що ремдесивір може позитивно впливати на пацієнтів із Covid-19, які починають лікування на ранніх стадіях захворювання.
У дослідженні брали участь 237 пацієнтів. 158 пацієнтів приймали «Ремдесивір», а 79 отримували стандартну терапію плацебо.
До речі, препарат тестують не лише у США, а й у Європі та в Китаї. Хворих намагаються лікувати не тільки ремдесивіром, але і двома антиретровірусними препаратами – лопінавір та ритонавір, які використовуються для лікування СНІДу. Пацієнтам дають їх у поєднанні з бета-інтерфероном.
Крім того, медики експериментують із гідроксихлорохіном, який використовується для лікування малярії та важких аутоімунних захворювань, таких як вовчак або ревматоїдний артрит.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися