Що найбільше спонукає українців залишатися вдома, та як повернути тих, які виїхали?

Що найбільше спонукає українців залишатися вдома, та як повернути тих, які виїхали?

16:35 Грудень 13, 2022

Життя 1328 6 хвилин

Magyar

З початку війни з України виїхало 14,5 млн людей, з них 11,7 млн — до країн ЄС. Такі цифри наводить офіс омбудсмена України.

Однак, питання в тому, що мотивує українців залишатися в країні попри щоденні загрози обстрілів, відсутність електрики та виживання без благ цивілізації?

Залишаються вдома через родину

Компанія Active Group 18-21 листопада провела соціологічне дослідження, згідно з яким більшість опитаних залишається в країні через родичів. 41% опитаних не покидають країну у зв’язку з родинними обов’язками. Кожен пʼятий українець не виїжджає через те, що в своєму населеному пункті “не все так страшно”. 17,9% просто не знають куди і як їхати, тому через відчуття невідомості залишаються вдома. 15,4% не покидають Україну у зв’язку з роботою, 14,5 % — через обмеження законодавства. 11,5% опитаних залишаються вдома через домашнє господарство. 7,7% – мають проблеми зі здоров’ям, ще 12 % з інших причин.

ЄС готується до наступної хвилі біженців

З часів Другої світової війни це наймасштабніша міграційна криза на континенті. За даними Секретаріату ООН, у Європі офіційно зареєстровано близько 7,8 млн українських громадян.

Унаслідок атак по енергетичні інфраструктурі у Європі очікують збільшення кількості українських біженців. Тому ЄС готується до потенційної другої хвилі міграції. Про це заявив Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, на прес-конференції в Бухаресті, передає BBC.

Українці працевлаштовуються та обживаються у країнах ЄС

Українська влада просить людей поки що не повертатися з Європи,. Туди виїхали здебільшого жінки та діти. Однак, проблема в тому, що багато з них не захочуть повертатися додому, так як за цей час обжилися на новому місці, знайшли роботу.

Українці, порівняно з біженцями з інших країн, значно швидше проходять адаптацію та інтеграцію в суспільстві, працьовиті, та швидко знаходять роботу.

Українці дають поштовх економіці ЄС

Як передає є Слово і діло, в Нідерландах 83 % українських біженців працездатного віку вже працевлаштовані. У Британії — 40 %. Країни вже відчувають потужний економічний ефект від приливу нової робочої сили. Так, українці в Польщі сплатили понад 2 млрд євро податків, що втричі більше, ніж видатки країни на біженців.

За статистикою, близько половини українських біженців планують залишитися у Європі принаймні на один рік.

Тільки кожен пʼятий українець відчув стрес та подив від особливостей тих держав, країн, куди вони приїхали. Більшість українців відзначають доброзичливе ставлення до них місцевих жителів.

Чим довше йде війна, тим менше шансів повернути українців додому

З плином часу, кількість українців, які планують повертатися додому, зменшується. І, на жаль, це природній процес, – розповідає Олександр Леонов, політолог, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Експерт підкреслює, що потрібно показати українцям перспективу і безпеку не стільки для них, а для їхніх дітей. Це і є основним фактором повернення додому для людей, які виїхали.

Найскладніше в житті за кордоном – туга за домом

Перед урядом України постало непросте завдання: як повернути українців додому?

У вищих ешелонах влади розуміють, що існує високий ризик того, що після війни Україну не буде кому відбудовувати. Адже не всі люди захочуть повертатися із благополучної Європи у напівзруйновану війною Україну.

70% опитаних відзначили тугу за рідними друзями і домом як найбільшу складність на новому місці.

За словами Олександра Леонова, люди повертатимуться в Україну, якщо побачать, що країна відновлюється швидкими темпами. В іншому разі, доведеться запрошувати мігрантів із Середньої Азії або інших держав. Про це пише Антон Корж в матеріалі Слово і діло.

Українці налаштовані оптимістично

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили 21-23 жовтня, 96% українців готові терпіти труднощі на протязі 3-5 років, якщо Україна врешті стане членом Європейського союзу та успішною країною. У тому, що за 10 років Україна буде успішною країною в складі ЄС, впевнені 88 % українців. Лише 5 % мають песимістичний погляд щодо майбутнього України.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня