На Закарпатті природоохоронці зібрали понад 200 тонн відходів
Понад 200 тонн відходів зібрали й переробили природоохоронці у верхів’ях Тиси в Україні в рамках спільної програми PET Cup та Diageo. Незважаючи на складні умови та щоденні відключення електроенергії, другий етап програми Call-action, започаткованої 2022-го двома організаціями, було завершено менш ніж за рік: учасники перевиконали план, установлений для дворічного проєкту, на 5%, повідомило інформаційне агентство MTI, відповідальне за комунікацію акції.
Минулого року обидві організації розпочали спільний проєкт, спрямований на поліпшення умов життя людей, які мешкають уздовж Тиси, шляхом очищення річки та покращення управління відходами.
Це має особливе значення, оскільки відсутність системи управління відходами на Закарпатті призвела до накопичення близько трьох мільйонів тонн сміття, які забруднюють Тису та її притоки. Річка щороку переносить близько 10 000 тонн непотребу до Угорщини, завдаючи серйозної шкоди природі.
В Ужгороді та Берегові першим етапом програми стало збільшення потужностей зі збору сміття. Було створено пункти роздільного збору та проміжної переробки відходів, модернізовано сміттєзбиральну техніку й покращено систему роздільного збору відходів у школах.
На другому етапі розширили потужності з переробки сміття шляхом поліпшення інфраструктури та обладнання існуючих заводів. Програма в п’ять разів збільшила кількість відходів, які переробляються в Берегові, а також активізувала роздільний збір сміття в Ужгороді.
Значна увага приділяється також просвітницькій діяльності. Наприклад, у соціальних мережах розміщуються інформаційні пости та навчальні відеоролики про те, як популяризувати селективний збір відходів серед громадськості.
Війна в Україні, яка триває вже понад рік, неодноразово майже зупиняла реалізацію проєкту, зокрема, через неможливість підтримувати обладнання заводу в робочому стані та переробляти відходи одночасно зі збором у зв’язку з регулярними перебоями в електропостачанні. Крім того, не було впевненості щодо майбутнього збуту відходів.
Однак, незважаючи на складні умови, проєкт триватиме й цього року. Його основними завданнями є встановлення острівців для збору сміття, систем очищення річок та ширше залучення громадськості.
Заплановане буде реалізоване як у Берегові, так і в Ужгороді шляхом розміщення додаткових пунктів селективного збору відходів, сміттєвих баків у школах та громадських центрах, а також сітки для збору відходів на річці Латориця.
Джерело: (origo.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися