У Великоберезькому Будинку народних традицій провели великодні заняття з дітьми
Громадська організація Pro Cultura Subcarpathica 4-5 квітня з метою збереження та популяризації великодніх традицій організувала для дітей майстер-клас із рукоділля на базі Будинку-музею народних традицій села Велика Береги, що на Берегівщині. Участь у занятті з рукоділля взяли школярі з Берегова, Середнього та села Попово.
Дітей на заході привітала координаторка садиби Адель Ґал. Вона провела екскурсію дітям по території понад 120-річного обійстя, відтак перейшли до виготовлення писанок за старовинними народними техніками.
«Вважаємо важливим показати та навчити дітей, які приїжджають сюди, традиційних технік декорування, які використовуються в нашому краї», – повідомила Адель Ґал.
«Для нинішнього заняття ми обрали характерні для Берегівщини техніки розпису писанок. Це, зокрема, дряпання пофарбованих у цибулинні яєць, а також накладання на них листя при фарбуванні. Крім цього, показуємо і традиційну шаланківську техніку оздоблення – так зване воскування», – додала координаторка.
Діти з радістю спробували всі запропоновані техніки розпису писанок. Багато хто з них використав власну фантазію для декорування, не тільки запропоновані візерунки. Якщо фарбування у лушпинні було знайоме для школярів, із розписом воском чимало з них зустрілися вперше. ці писанки обтирають порошком золотого чи срібного кольору, що додає їм особливої краси та самобутності.
Під час майстер-класу на кухні садиби готувалася традиційна великодня грудка. До цього процесу, під керівництвом Пірошки Олас, теж залучили дітей. На завершення візиту дітей пригостили приготованим традиційним смаколиком.
Наступного дня під час занять відтворили традиції поливанок. Вдягнуті у святкове вбрання дівчата чекали на хлопців на ґанку з корзинами, повними писанок. Хлопці ж, за традицією, з’явилися на поливанки з відрами води.
Великоберезький будинок-музей народних традицій дарує своїм візитерам під час заходів незабутні враження. Заняття, майстер-класи зазвичай приурочені до різних свят. Діти мають можливість спробувати різноманітні старовинні народні ігри, скуштувати традиційні страви. Тобто, молодь не тільки знайомиться, але й долучається до угорських народних традицій, пізнає угорську культуру.
Захід, організований громадською організацією Pro Cultura Subcarpathica, відбувся за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі та Фонду ім. Габора Бетлена, у партнерстві із закарпатською філією мережі Будинків народних традицій.
(lexi/Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися