Близько 200 людей перевірили свої родимки під час акції в Ужгороді
Близько 200 людей перевірили свої родимки 25 травня під час акції “Перевір підозріле утворення на шкірі, поки не пізно” в Ужгороді.
Про це розповів організатор акції Павло Колесник. Огляд родимок проводили вісім лікарів-інтернів, пише Суспільне.
Акцію “Перевір підозріле утворення на шкірі, поки не пізно” провели на площі Театральній в Ужгороді. Перевірити утворення на шкірі прийшла зі своїм сином Левом переселенка з Херсона Анна Краснощок.
“Давно вже хотіли це зробити. Побачили, що є така акція, вирішили, що це потрібно зараз, тому що сонце вже дуже активне і родимок багато у нас всіх. Тому для спокою в душі завітали на цю акцію. Все добре. Навчили, як розпізнавати доброякісні чи злоякісні родимки, казали, що потрібно користуватися сонцезахисним кремом, що теж не завжди ми робимо”, — розповіла жінка.
За час проведення акції виявили лише одну родимку, яку потрібно дообстежити. Про це сказав координатор акції Юрій Січ.
“Це були невуси, кератоми, тобто доброякісні новоутворення. Є спеціально розроблений алгоритм за яким ми обстежуємо кожного. Спочатку людина заходить та реєструється. Ми їй задаємо питання з приводу анамнезу. Питаємо чи були обгорання в дитинстві, до 14 років. Чи були обгорання зараз, чи людина користується сонцезахисними засобами. Чи були в сім’ї в найближчих родичів, першої лінії переважно, недоброякісні утворення. Після чого робимо безпосередній огляд. Людина показує родимки, які її турбують. Ми оглядаємо фактично все тіло. Далі діагностуємо утвір”, — розповів Юрій Січ.
Організатор акції Павло Колесник розповів: огляди проводять працівники однієї з клінік Ужгорода спільно з Ужгородський національним університетом.
“Цими днями проходив Всесвітній день боротьби з меланомою. Це онкологічне ураження шкіри, яке є дуже небезпечне, яке дуже часто не помічається населенням, та може призвести до швидкого метастазування і смерті людини. Для того, щоб пояснити людям що таке меланома у нас проведена нашою клінікою, яка є і навчальною, і волонтерською, така акція для містян, і для вимушено переміщених осіб. Інтерни проводять стартову діагностику тут. Вони навчені користуватися спеціальним апаратом — дерматоскоп. Якщо відбирається пацієнт з підозрілим новоутворенням, його відправляють у клініку”, — повідомив Павло Колесник.
За його словами, акція тривала з 10-ї до 18-ї години. За цей час оглянули близько 200 людей.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися