Екуменічна служба допомоги Угорщини вже працює над відбудовою України
Російсько-украинка війна триває понад 500 днів. Екуменічна служба допомоги Угорщини невпинно допомагає потребуючим: організація доставила в Україну, зокрема на Закарпаття, щонайменше 1600 тонн гуманітарної допомоги. Загальний бюджет благодійної програми перевищує 17 мільйонів доларів.
Благодійна організація з церковним бекграундом має міжнародного партнера в Женеві, що об’єднує європейські та заокеанські гуманітарні організації. Оскільки Екуменічна служба допомоги Угорщини вже мала офіс у Берегові та готувалася відкрити центр у Києві, до її роботи долучилися кілька закордонних благодійних організацій. Вони не хотіли розпочинати самостійну кампанію з гуманітарної допомоги, а радше фінансово підтримали угорську Екуменічну службу допомоги.
Штаб-квартиру організації в Будапешті тоді на довгі тижні «окупували» фіни, шведи, данці, англійці. Їм не дозволяли їздити в Україну, це було заборонено. Першим кроком стала організація масштабної кампанії гуманітарної допомоги. Другим – відкриття офісу у Львові.
«Ми мали чітко вказати, що хочемо працювати не лише в межах Закарпаття, а всієї України. Велика кількість внутрішніх переселенців оселилася на Львівщині, не їхала далі до Польщі», – каже директор Екуменічної служби допомоги Угорщини Ласло Легел. За його словами, багато хто виїхав у напрямку Угорщини, тож організація долучилася до забезпечення цих людей.
На Закарпатті організація прийняла важливе рішення надавати не адресну допомогу, а зафіксувати установи, куди прибули переселенці. Команда з чотирьох осіб відвідала школи, дитсадки, будинки культури, визначала, що потрібно, відтак туди направляли необхідне. Згодом організація відкрила офіс і в Києві.
Із початку війни минуло понад 500 днів, тож, де це можливо, вже максимально зосереджуються на відбудові. Ласло Легел наводить кілька прикладів. Зокрема в Київській області за допомоги уряду Угорщини вдалося відремонтувати декілька об’єктів, які постраждали під час війни.
У Бучанській громаді зводиться офісне приміщення, у якому буде працювати ЦНАП, амбулаторія та поштове відділення.
У Бородянці збудували районний дитячий садок, у Загальцях Бородянської громади розпочали ремонт школи, яку відвідуватиме 500-600 дітей.
На Закарпатті у Виноградові відремонтували гуртожиток, щоби забезпечити відповідним житлом переселенців, які бажають працювати в районі, де може мешкати понад сто людей. За оцінкою керівника Екуменічної служби допомоги, багато хто з вимушених переселенців, які жили на Закарпатті, повернулися додому чи виїхали за кордон.
«На мій погляд, на Закарпатті страшне навантаження, яке було в перші дні, припинилося, тепер ситуація набагато прозоріша. Раніше, пройшовши центром Берегова, помічав, що всюди багато людей, місто було переповнене переселенцями. Зараз ситуація змінилася. Але війна все ще триває», – каже Ласло Легел.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися