Які лікарняні послуги безкоштовні для пацієнтів з COVID-19:  пояснення від МОЗ

Які лікарняні послуги безкоштовні для пацієнтів з COVID-19: пояснення від МОЗ

20:27 Травень 26, 2020

Життя 5536 4 хвилини

Magyar

          Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила 162 мільйони 944 тисяч 463 грн за надання допомоги пацієнтам із підозрою або встановленим COVID-19. Також у службі встановили перелік з послуг, які повинні бути безкоштовними для цієї категорії пацієнтів, повідомляє Урядовий портал.

          Тож, пацієнти отримують безоплатно тестування методом ПЛР мобільною бригадою, за станом здоров’я – екстрену та стаціонарну медичну допомогу.

          НСЗУ платить закладу охорони здоров’я за кожне проведене тестування методом ПЛР. Це означає, що мобільна бригада має усе необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома та транспортування їх до лабораторії. Для пацієнта послуга безоплатна. Ані засоби індивідуального захисту медпрацівника, ані бензин для машини пацієнт не оплачує з власної кишені.

          Щодо екстреної допомоги, то бригада ЕМД має оцінити стан здоров’я пацієнта на місці виклику та за необхідності транспортувати його до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.    Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, бригада ЕМД надає йому необхідну медичну допомогу, рекомендації стосовно самоізоляції та направлення на тестування для мобільної бригади. Національна служба здоров’я платить екстренці за кожний виїзд до пацієнтів як із встановленим діагнозом COVID-19, так і з підозрою на коронавірусну хворобу.

          Стосовно безоплатних послуг у стаціонарі, то пацієнт отримує такі основні послуги:

  • тестування на SARS-Co-V-2,
  • лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози крові),
  • меддопомогу відповідно до галузевих стандартів,
  • кисневу підтримку,
  • інтенсивну терапію та підключення до ШВЛ та ЕКМО за необхідністю,
  • знеболення та медикаментозну терапію,
  • консультації лікарів інших спеціальностей тощо.       

          Це покриває тариф відповідного пакета медичних послуг. А отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава.

          Вимоги до надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією є на сайті НСЗУ. З переліком лікарень, визначених опорними для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, можна також ознайомитися на сайті НСЗУ. Ці лікарні відповідають чітким вимогам, щоб пацієнт отримував безпечну і ефективну допомогу при госпіталізації.

          Загалом за стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією кошти отримали 6 закладів, які входять у перелік визначених лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 (понад 25,6 млн грн), та 31 заклад, які не входять у перелік лікарень, визначених для госпіталізації і отримують виплати лише в квітні (10,8 млн грн). За медичну допомогу, яка надається мобільними бригадами, кошти отримали 68 закладів на суму понад 2,4 млн грн. Також всі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали майже 124 млн грн.

          До відома, мобільні бригади – це працівники центрів первинної допомоги, міських, районних лікарень або інших закладів охорони здоров’я. Вони проводять забір аналізів (мазки з дихальних шляхів) вдома у пацієнтів, а потім відвозять ці мазки до лабораторії.

          Тестування здійснюється виключно за направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або лікаря-консультанта екстреної медичної допомоги чи регіональної гарячої лінії.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня