У Києві зареєстровано 375 випадків скарлатини, спалаху немає, - МОЗ

У Києві зареєстровано 375 випадків скарлатини, спалаху немає, - МОЗ

18:36 Листопад 16, 2023

Життя 1291 3 хвилини

Magyar

У Києві за 10 місяців цього року зареєстровано 375 випадків скарлатини, з них 372 випадки – серед дітей до 17 років. Проте це поодинокі випадки, що є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни. У столиці немає спалаху скарлатини.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Загалом за 10 місяців цього року у столиці було зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки — серед дітей до 17 років. Найбільше — серед дітей, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади… Наразі динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році — 656 випадків. У країнах з помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени і взимку”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у МОЗ, поодинокі випадки були зареєстровані у різних групах та класах та є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи у школах посилено.

Фахівці столичного ЦКПХ провели епідрозслідування випадків: зокрема, огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо протиепідемічних заходів.

“Наразі динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році — 656 випадків. У країнах з помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени і взимку”, – зазначили у МОЗ.

На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років. Шлях інфікування – повітряно-краплинний. Зокрема, під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Щеплення проти скарлатини немає, але після того, як людина перехворіє, виробляється імунітет.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня