У Китаї закликають до створення клінік для боротьби зі спалахом коронавірусу
ВООЗ заявляє, що сплеск захворюваності на пневмонію пов’язаний лише з локдаунами в країні під час спалаху коронавірусу.
Міністерство охорони здоров’я Китаю в неділю закликало місцеву владу збільшити кількість епідеміологічних клінік. Це сталося після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у середу повідомила про збільшення кількості випадків респіраторних захворювань уперше з часу послаблення в країні обмежень, пов’язаних зі спалахом коронавірусу.
Мі Фенг, речник Національної комісії з охорони здоров’я Китаю, у неділю заявив, що сплеск гострих респіраторних захворювань спричинений одночасним поширенням кількох патогенів, переважно грипу.
«Необхідно докласти зусиль, щоб збільшити кількість відповідних клінік і лікувальних центрів, продовжити години роботи й забезпечити постачання медикаментів», – зазначив Мі на пресконференції.
Речник додав, що слід також приділити увагу запобіганню та контролю спалаху шляхом зменшення кількості людей і відвідувачів у життєво важливих та багатолюдних місцях: школах, дитячих закладах, будинках для людей похилого віку тощо.
Схоже, що в КНР немає нового патогену
Зростання респіраторних захворювань викликало запит ВООЗ на інформацію про рутинний моніторинг, адже організація виявила збільшення випадків недіагностованої пневмонії в дітей на півночі Китаю. У середині тижня з країни також надійшла новина про те, що в Пекіні переповнена найбільша дитяча лікарня.
За повідомленням ВООЗ, китайська влада не виявила жодних незвичних або нових патогенів чи патологій в уражених районах. Захворювання були викликані відомими патогенами. Це, зокрема, вірус грипу, мікоплазма пневмонії, яка зазвичай вражає дітей, а також гігантоклітинна хвороба легень та коронавірус.
Марія ван Керхове, директорка Департаменту епідеміології ВООЗ з питань профілактики, зазначила: «На мою думку, вони бачать це через зняття обмежень щодо COVID близько року тому. Це їхній перший осінньо-зимовий сезон з того часу. Китай зараз переживає те, що багато країн пережили рік чи два тому. Тож немає надзвичайної кількості дітей з діагнозом захворювання… Не більше, ніж до пандемії у 2018–2019 роках. Це саме те, що очікувалося, – грип на початку холодних місяців».
ВООЗ підкреслила, що не вважає за потрібне вживати надзвичайних заходів для тих, хто готується до поїздки в Китай, але всім, хто має симптоми респіраторних захворювань, слід, якщо є така можливість, уникати подорожей у цю країну.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися