До України повернулося скіфське золото

До України повернулося скіфське золото

15:51 Листопад 27, 2023

Життя 1277 3 хвилини

Magyar

Зараз фахівці обстежують стан повернутих артефактів. Ідеться про 565 предметів: античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.

До України повернулися артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці “Крим: золото й таємниці Чорного моря” в Амстердамі. Про це повідомив Національний музей історії України у понеділок, 27 листопада.

“Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці “Крим: золото й таємниці Чорного моря” в Амстердамі, повернулися до України. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України. Саме там вони зберігатимуться до деокупації Криму”, – йдеться у повідомленні.

Нині фахівці обстежують стан повернутих речей. Ідеться про 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.

“Під час юридичних суперечок наш музей був визначений як місце зберігання колекцій кримських музеїв. Це означає, що зі свого боку музей докладе максимум зусиль для їх збереження та для того, щоб громадяни і гості України змогли їх побачити”, – заявив генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

У свою чергу Київська митниця повідомила, що вже почала оформлення скіфського золота.

Прямо зараз вантажівка з 2 694 кг культурних цінностей, відомих під загальною назвою скіфське золото вʼїхала на територію Києво-Печерської Лаври, де в Скарбниці Національного музею України київські митники зроблять ідентифікацію скарбів, – йдеться у повідомленні.

На початку 2014 року колекцію скіфського золота було передано для виставки в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. На момент виставки Крим був захоплений Росією. З того часу права на скіфське золото оспорювалися в суді.

Ідеться про колекцію унікальних археологічних скарбів: зброю, коштовне каміння, цінні китайські лаковані скриньки, золоті прикраси скіфів. Один із дорогоцінних екземплярів виставки – стародавній скіфський шолом, якому понад 2400 років. Вартість всієї експозиції оцінюється в понад мільйон євро.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня