«Пензлем за мир»: у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді експонували нову виставку
Виставку закарпатських художників під назвою «Пензлем за мир» відкрили в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді. В експозиції представили творчі роботи учасників Товариства мистецтва та культури Карпатського регіону, які у липні та вересні брали участь в однойменному пленері. На виставці представлені абстракції, пейзажі, натюрморти.
Урочисте відкриття виставки відбулося 29 листопада в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгороді за участі першого заступника Генконсула Угорщини в Ужгороді Ласло Віди. На захід також завітали посадовці, митці та журналісти.
– З часу існування Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, у нас проводяться різні мистецькі виставки. Попри війну, ми не припинили нашу традицію. Щоправда, у цьому році ця виставка буде завершальною мистецькою подією. Протягом 2023 року перші дві наші виставки були присвячені 200-річчя від Дня народження Шандора Петефі. Потім ми надали можливість представити свої твори Турак Ангеліні, а також представили кілька мистецьких династій, – зазначив перший заступник Генконсула Угорщини в Ужгороді Ласло Віда. – Сьогодні ми презентуємо роботи, які були створені під час чудової ініціативи, яку організував Аттіла Коприва та Товариство мистецтва та культури Карпатського регіону. Я хочу відзначити, що такі мистецькі події, попри війну, дали можливість проявити себе молодим талантам, які брали у них участь. Ми пишаємося, що Закарпатська школа живопису матиме продовження у цих юних митцях. Цей мистецький проєкт «Пензлем за мир», котрий мав свою тематику, є відображенням того, що ми всі прагнемо – щоб закінчилася війна і настав мир.
За словами учасника пленеру, голови Закарпатської організації НСХ України Бориса Кузьми, під час табору художники багато спілкувалися, обмінювалися досвідом.
– Ми обговорювали ситуацію в країні, війну, дружні стосунки з Угорщиною, говорили з місцевими жителями. Ну і звісно насолоджувалися природою, яка там просто надзвичайна. Тож атмосфера була неймовірною, – зазначив Борис Кузьма.
Відтак зачитали лист відомого закарпатського художника, мистецтвознавця і педагога Аттіли Коприви, який організовував ці пленери. В ньому він розповів про те, що захід був присвячений 15-річчю з часу заснування Товариства мистецтва та культури Карпатського регіону і це вже численна виставка з часу повномасштабної війни.
Лейтмотивом нинішнього заходу, як і всіх інших, стала думка про те, що музи не мовчать під час війни, адже життя продовжується.
Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися