Реформатська служба допомоги доставила на Закарпаття черговий гуманітарний вантаж
З наближенням Великодня Фонд «Реформатська служба допомоги» вчергове надав підтримку нужденним. Мета його акції полягала в тому, щоб у всьому Карпатському басейні в цей час не матеріальні проблеми, а свято й радість Воскресіння наповнили серця та життя людей.
Під час збору допомоги Реформатська служба подбала про підтримку тих осіб похилого віку, які залишилися самі, бо їхні рідні протягом останніх двох років опинилися далеко від дому. Благодійна організація передала трьом реформатським єпархіям по 25 мобільних телефонів, користування якими легко освоїти літнім людям. Завдяки цим пристроям вони зможуть завжди залишатися на зв’язку зі своїми близькими.
Крім того, Фонд підтримує малозабезпечені родини, які проживають на Закарпатті, продуктами харчування тривалого зберігання. Цього разу 150 пакетів загальною вартістю понад 700 тисяч форинтів містили макаронні вироби, рис, цукор, олію, борошно, консерви, а також основні засоби гігієни.
На Закарпатті допомогу передали, зокрема, реформатській громаді села Мала Бийгань. Угорських благодійників зустрів декан Берегівської реформатської єпархії Ласло Товт, котрий зазначив, що підтримку одержать літні члени церковної громади.
– Це дуже важлива й символічна подія, оскільки Ісус Христос заохочує нас до таких вчинків. «За них Я посвячую Себе», – ідеться у Святому Письмі. Господь пожертвував собою за нас на хресті й дав нам доручення, місію, щоб ми також намагалися робити все можливе одне для одного. Хотілося б, аби крім матеріального, віряни отримали ще й дар, який можна осягнути вірою, а це часто буває складніше. Адже матеріальне ми можемо купити, передатийого, а те, що можна осягнути вірою, не в наших руках, а в Господніх. Ми повинні просити Його в наших молитвах і нашому пості дати дар віри у воскресіння й вічне життя тим, хто отримає цю матеріальну допомогу, – зазначив Ласло Товт. За його словами, вміст пакунків – це хліб насущний, якого Христос навчав нас просити. Він потрібен нам для існування на землі, але його нині вже важко дістати тим, хто отримав цю допомогу.
– Старші люди можуть бути хворі, ослаблені, тож їм це дається нелегко. Ослабли руки, виникли хвороби, необхідний догляд. Відрадно, що в церкві є небайдужі, і зараз церковна громада отримує допомогу, аби ще краще піклуватися про тих, хто цього потребує, – наголосив декан, подякувавши благодійникам за гуманітарний вантаж, який надійшов до церковної громади села Мала Бийгань, а це близько пів тисячі вірян. – Молимося за подальшу плідну співпрацю й дякуємо за те, що нам вдається робити в Берегівській єпархії реформатської церкви, адже продовжують працювати наші соціальні кухні, напівсироти та соціально незахищені діти отримують шкільне приладдя. Крім того, минулорічний табір також відбувся завдяки підтримціблагодійників, – додав Ласло Товт і побажав усім благословенного свята.
Очільник угорської Реформатської служби допомоги Мартон Югаснаголосив, що завжди залюбки приїздить до закарпатських братів, коли є можливість побути разом, а тепер, під час підготовки до Великодня,зустрітися особливо приємно.
– Ми прибули не з порожніми руками. Часто мої колеги по кілька разів на тиждень приїжджають у різні населені пункти з гуманітарною допомогою. Ми поштарі любові: коли отримуємо щось від Всевишнього або від інших людей, компаній чи громадських організацій, доставляємо це нужденним. Так і тепер. Ми привезли 75 мобільних телефонів. Подумали в першу чергу про літніх людей. Ці кнопкові пристрої стануть у нагоді особам похилого віку, які залишилися самі, чиї родичі виїхали через війну або покинули рідний край ще раніше з економічних причин. Сподіваємося, завдяки цим телефонам вони зможуть зв’язатися з рідними та друзями, які знаходяться далеко. Крім того, ми привезли продуктові набори для 150 сімей. Також хочу повідомити, що наші представники постійно передають 20 благодійним кухням продукти тривалого зберігання, тобто ми забезпечуємо їх сировиною для приготування їжі на 10 місяців. Тож протягом цього періоду тут буде приготовано майже 200 тисяч порцій різних страв, – наголосив керівник Реформатської служби допомоги. А відтак закликав підприємства, установи та церковні організації долучитися до програми, щоб вона не завершилася в кінці року. Зокрема взяти на тиждень чи місяць шефство над однією із соціальних кухонь, які працюють по всьому Закарпаттю. Зв’язатися з цього приводу зіспівробітниками Фонду можна за адресою: kommunikacio@jobbadni.hu.
Мартон Югас та його колеги особисто передали привезені пакунки в кількох населених пунктах і поспілкувалися з нужденними.
Каталін Мартін, яка вже майже 10 років самотня, змушена жити на пенсію 2650 гривень. Жінці 82 роки, вона не в змозі поратися по господарству й повинна все купувати. Каталін Мартін подякувала за допомогу, наголосивши, що вона надійшла дуже вчасно.
Валерії Шутєв 86 років, вона була активним членом церкви, поки могла ходити. Під час нашого візиту жінка також читала Біблію. Два роки вона не бачила внуків і сина, які живуть в Угорщині, спілкується з ними лише по телефону.
– Дуже добре, що Бог думає про нас, береже нас, опікується нами, дає духовну і тілесну їжу. Людина відчуває це піклування. Дякуємо Всевишньому за це тепер, у сучасних реаліях, коли ми відокремлені від родин, – зазначила жінка.
(rv/Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися