На Закарпатті понад 5 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі

На Закарпатті понад 5 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі

16:57 Листопад 7, 2024

Життя 427 4 хвилини

Magyar

Станом на 1 листопада в Закарпатській області побудовано 80 об’єктів відновлюваної енергетики, серед яких: 61 СЕС (сонячну електростанцію) загальною потужністю 243 МВт, 1 ВЕС (вітроелектростанцію) – 4, 8 МВт, 13 ГЕС загальною потужністю 42 МВт, а також 5 установок біогазу. Крім того, на Закарпатті 5 242 домогосподарства використовують сонячні панелі для власних потреб. Про це нині під час брифінгу в Закарпатській ОВА розповіла Марина Полежаєва, в.о. директора департаменту інфраструктури, розвитку й утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення Закарпатської ОВА.

– На сьогодні Закарпатською філією газомережі та Закарпаттяобленерго надаються технічні умови на підключення генераційних установок. До кінця року заплановано встановити 12 об’єктів розподіленої генерації. Мова про ті суб’єкти господарської діяльності, які подали заяву Закарпаттяобленерго та  Закарпатгаз мережі. Вони очікують постачання обладнання і приєднання до кінця року. Загальна потужність таких установок на 65 МВт. Крім того, наразі Закарпатською ОВА спільно із Закарпаттяобленерго та газомережі розробляється паспорт енергетичної стійкості Закарпаття. Цей паспорт буде відображати реальний стан, який у нас є на сьогодні, перспективи тощо, – зазначила Марина Полежаєва.

Що стосується підготовки до опалювального періоду, то мережа Закарпаттяобленерго готова до зими. Ремонтна компанія профінансована на 100 % і вже майже завершена, розповів під час брифінгу щодо ситуації в енергетичній галузі Закарпаття генеральний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександр Білак. 

– На цей час дефіциту потужності споживання електроенергії немає. Графіки є розроблені на екстрені випадки. Поки що режими Укренерго справляються з тим, щоб не вводити обмеження, – наголосив  Олександр Білак.

Як розповів директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк, наразі в області є дві програми щодо встановлення альтернативних джерел енергії. Одна із них Energy Help. За цією програмою підприємці можуть отримати часткове відшкодування вартості придбаних альтернативних джерел енергії. За час дії програми підприємцям було відшкодовано 29 млн грн. Друга програма стосується підтримки населення, оскільки кількість домогосподарств, які встановлюють альтернативні джерела енергії зростає. 

Варто також зазначити, що наразі на Закарпатті немає жодного ОСББ, які б скористалися програмою залучення державного фінансування для встановлення сонячних електростанцій.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський Об’єктив

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня