З 2014 року до росії було депортовано 1,5 мільйона українських дітей
Після жовтня 2022 року, коли російські війська захопили Херсон, почали шукати українських дітей, щоб вивезти їх до Криму. Наприклад, Влад Руденко, якому тоді було 16 років, знаходився сам удома, коли озброєні російські солдати постукали в їхні двері.
Влад каже, що не міг додзвонитися ні до матері, ні до когось іншого. Російські солдати дали йому лише кілька хвилин, щоб зібрати речі, а потім посадили в автобус.
«Мені сказали збирати речі і їхати в «літній табір» до Криму на два тижні відпочивати. Я зібрав найнеобхідніше, і лише через місяць мені вдалося вперше зв’язатися з мамою», – розповів депортований до росії український підліток Влад Руденко.
Влада посадили в один із 15 автобусів, які прямували до анексованого та окупованого росією Криму.
Микола Кулеба, засновник громадської організації Save Ukraine, яка регулярно організовує рятувальні операції з пошуку та повернення викрадених дітей, каже, що вся ця справа має ознаки «геноциду», оскільки йдеться не лише про примусове переселення, а розлучення сімей.
«Це примусова зміна української ідентичності на російську, дитина не має жодних шансів залишитися українцем», – каже Микола Кулеба.
Через вісім місяців хлопця врятувала мати.
За словами Кулеби, на жаль, для багатьох дітей, котрі залишаються на новоокупованих територіях, можливість репатріації, яка була давно закрита для дітей Донбасу та Криму, тепер теж буде припинена.
За даними громадської організації Save Ukraine, яка намагається повернути викрадених дітей додому, з 2014 року росія депортувала півтора мільйона українських дітей, ще півтора мільйона зараз перебувають на окупованих територіях.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися