У Берегові представили виставку традиційного народного одягу
Спілка християнської інтелігенції Берегова з року в рік організовує виставки до Дня угорської культури. Цьогорічна тематична експозиція відкрилася 19 січня у стінах Будинку для паломників ім. Ференца Пастора.
Захід розпочався з виконання національної молитви угорців, затим Сільвестр Ферку продекламував вірш «Гімн» Ференца Келчеї.
Консул Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар під час виступу наголосив на важливості відзначення Дня угорської культури. Дипломат підкреслив, що культура несе не лише знання та освіту, а й моральні цінності. Він звернув увагу, що передача традицій, звичаїв та національної культури є спільним завданням для всіх нас. За його словами, збереження європейської культури немислиме без національних культур, зокрема угорської. На завершення він висловив найкращі побажання тим, хто невтомно працює над збереженням і переданням угорської культури, побажавши витримки та подальших успіхів.
Очільниця Спілки християнської інтелігенції Берегова Елеонора Якоб, знайомлячи з тематикою та метою виставки, зазначила, що подія приділяє особливу увагу жінкам. Жінка за будь-яких обставин повинна зберігати свою жіночність, силу та сяючу індивідуальність. Коли жінки зіткнулись із викликами воєнного часу, на їхні плечі лягла величезна відповідальність: вони зберігають сімейне вогнище, ведуть бізнес, виховують дітей. Елеонора Якоб навела як приклад власних маму та бабусю, які зберегли свою віру та позицію навіть у важкі періоди свого життя. Вона закликала черпати сили з джерела угорської культури, побажавши якнайшвидшого настання миру.
У рамках заходу виступили і майстрині, котрі представили предмети зі своїх колекцій. Маріанна Профус, ткаля та народна майстриня, своїм завданням вважає збереження та передачу березької ткацької традиції. Мисткиня, яка працює з 1976 року, дбає про те, щоб місцева техніка ткацтва зберігалася та щоб молоді покоління також знайомилися з цією унікальною спадщиною.
Представниця ГО «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття» Ілона Кедебец-Гержені розповіла через свою історію знайомства з шиттям традиційного народного вбрання та виготовлення прикрас із мінералів. За її словами, така робота – не лише форма творчого самовираження, а й має для неї сакральне значення.
Етнограф Єва Габовда вразила присутніх своїми прикрасами ручної роботи. Вони відображають відданість, терпіння, точність майстрині. Роботи, що поєднують бісероплетіння та мереживо, несуть у собі елементи традиції та сучасного мистецтва водночас.
На виставці були представлені роботи Андреї Кепич Рейтер, Марти Тов, Жужанни Левринці. Захід завершився виступом ансамблю цитрарів Дитячої школи мистецтв «Туліпан танода» під керівництвом Вероніки Марко.
Експозиція діятиме до 20 лютого. Ознайомитися із нею можна за попереднім узгодженням за номером телефону +380995339794.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися