OpenAI заявила, що Китай використовує ШІ для стеження за антикитайським контентом

OpenAI заявила, що Китай використовує ШІ для стеження за антикитайським контентом

17:49 Лютий 24, 2025

Життя 898 2 хвилини

Magyar

OpenAI виявила, що китайський уряд використовує штучний інтелект для стеження за антикитайським контентом на західних соціальних платформах у режимі реального часу.

Про це повідомляє The New York Times.

Шпигунська система на основі ШІ, що отримала назву Peer Review, була виявлена після того, як фахівці OpenAI помітили застосування їхніх інструментів для налагодження коду, пов’язаного з цією програмою.

«Ми вперше зіткнулися з настільки потужною системою спостереження, заснованою на ШІ», – заявив головний дослідник OpenAI Бен Німмо. За його словами, іноді зловмисники самі випадково розкривають свої схеми, взаємодіючи з моделями OpenAI.

За даними OpenAI, в основі китайської системи стеження лежить модель Llama, розроблена Meta. Оскільки Llama поширюється у форматі open-source, її можливості були використані для створення цього інструменту.

Крім того, OpenAI виявила ще одну китайську кампанію, що отримала назву Sponsored Discontent. Ця група використовувала ШІ для генерації англомовних матеріалів, спрямованих проти китайських опозиціонерів, а також перекладала статті з критикою США іспанською мовою і поширювала їх у Латинській Америці.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня