Україна запропонувала рф обміняти колаборантів, але Москва не поспішає

Україна запропонувала рф обміняти колаборантів, але Москва не поспішає

15:24 Травень 22, 2025

Життя 1766 3 хвилини

Magyar

Україна готова обміняти колаборантів за умови повернення українців з російської неволі. Втім, у Москві не поспішають з цим питанням.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал проєкта „Хочу к своим”.

Як пише проєкт, нещодавно депутати Державної думи Росії почали згадувати в медіа про українських колаборантів.

Напередодні переговорів Києва та Москви у Стамбулі, один зі російських нардепів передав листа голові делегації Володимиру Мединському з проханням „взяти до уваги драматичну ситуацію” з проросійськими „політичними в’язнями в Україні”. Мова йде про зрадників України, які працювали на ворога й відбувають покарання за це.

Пізніше той же депутат назвав вирок колаборантам „репресіями”, що не відповідає дійсності.

„Україна не лише не вдається до жодних репресій щодо засуджених за державну зраду, але й робить все, щоб дати їм можливість виїхати до Росії за умови повернення українців з ворожої неволі„, – додає проєкт.

Зазначається, що „Хочу к своим” працює вже рік. На сайті представлені профілі колаборантів, які дали згоду на публікацію персональних даних та готові виїхати до Росії. Втім, станом сьогодні, 22 травня, в рамках проєкту до країни-терориста виїхав лише один зрадник.

„Державний проєкт „Хочу к своим” вчергове пропонує представникам російської влади організувати виїзд до Росії засуджених агентів, які безпосередньо працювали на неї, за умови повернення українців з російської неволі. Кожен із них добровільно заявив про бажання виїхати до росії й відверто називає росіян “своїми”. Та “свої” – їх не поспішають забирати„, – відзначає проєкт.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня