Європейський прихисток: скільки українських біженців в ЄС і де їх найбільше
На кінець літа 2025 року понад 4,37 мільйона громадян України, які вимушено залишили свої домівки через повномасштабну війну, отримали тимчасовий захист у країнах Європейського Союзу. Ця цифра продовжує повільно, але впевнено зростати щомісяця.

Про це свідчать оприлюднені дані статистичної служби Євросоюзу, пише ТСН.
Станом на 31 серпня 2025 року загальна кількість осіб, що отримали тимчасовий захист, зросла на 30 980 осіб (+0,7%) порівняно з кінцем липня. Це демонструє, що міграційні потоки не припиняються. Найбільшу динаміку зростання за серпень продемонстрували:
- Німеччина (+6 800 осіб; +0.6%)
- Чехія (+5 175 осіб; +1.4%)
- Румунія (+2 370 осіб; +1.2%)
Саме Німеччина залишається абсолютним лідером за кількістю прийнятих українців. Майже третина від усіх зареєстрованих у ЄС біженців знайшла прихисток саме тут.
Трійка країн, які прийняли найбільшу кількість українських громадян, виглядає так:
- Німеччина: 1 210 515 осіб (27,7% від загальної кількості ЄС)
- Польща: 995 925 осіб (22,8%)
- Чехія: 385 855 осіб (8,8%)
Хоча Німеччина прийняла найбільше українців в абсолютних цифрах, навантаження на невеликі країни є значно вищим. Для оцінки цього використовується показник співвідношення біженців на 1 000 місцевих жителів. У середньому по ЄС цей показник становить 9,7 особи на тисячу, але в деяких країнах він значно вищий.
Трійка країн з найвищим показником навантаження:
- Чехія: 35,4 особи на 1 000 мешканців
- Польща: 27,3 особи на 1 000 мешканців
- Естонія: 25,4 особи на 1 000 мешканців
Громадяни України складають понад 98,4% усіх осіб, які отримали тимчасовий захист у ЄС. Більшість із них — жінки та діти, що відповідає загальній динаміці міграції під час війни.
Демографічний розподіл на кінець серпня 2025 року такий:
- Дорослі жінки: 44,6%
- Неповнолітні (діти): 31,1% (майже третина)
- Дорослі чоловіки: 24,3%
Нагадаємо, демограф Олександр Гладун припускає, що зараз в Україні чоловіків може бути більше, ніж жінок. Експерт пояснює це тим, що від початку широкомасштабного вторгнення за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Україну покинули понад 6 мільйонів осіб, переважна більшість з яких — жінки та дівчата.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися