10 неймовірних фактів про мед, які ви точно не знали

10 неймовірних фактів про мед, які ви точно не знали

09:41 Вересень 6, 2020

Життя 5197 5 хвилин

Magyar

Ще у 600 році до нашої ери люди відкрили для себе користь та поживність меду і почали цілеспрямовано займатися бджільництвом. Але й до того спеціальні шукачі здобували дикий мед і продавали його, як рідкісні ласощі і панацею від більшості хвороб. І навіть Аристотель та Піфагор із задоволенням споживали медові вироби, адже були переконані в їх незаперечній користі.

Та незважаючи на сучасну доступність продукту, багато любителів солоденького майже нічого не знають про основний продукт бджільництва. Тому ми підібрали 10 цікавих фактів, які допоможуть краще розібратися в природі меду і способах його використання.

Десятка незвичайних фактів про мед

Слово “мед” має єврейські корені і перекладається як “магія” або “чари”, але це не самий цікавий факт про солодкий продукт:

1. В Захороненні давньоєгипетського фараона Тутанхамона була знайдена ціла амфора з медом. Завдяки повітронепроникній пробці вміст амфори не контактував з навколишнім повітрям, тому за сотні років його якість і хімічний склад не змінилися.

2. Для швидкого поповнення енергії космонавти обов’язково мають в своєму раціоні медові ласощі.

3. Найдорожчим вважається так званий “ельфійський мед”, що коштує близько 5 000 євро за кілограм. Його можна знайти тільки в одній з печер долини Сарікаір на глибині 1800 метрів.

4. У древньому Римі мед був ходовою валютою, якою можна було віддавати борги, платити штрафи та розраховуватись за покупки на ринку.

5. Щоб збільшити популяцію медоносних бджіл, в Парижі створили спеціальний бджолиний готель із просвердлених колод, щепок та дошок. Конструкція таких будиночків ідеально підходить для створення сот, тому бджолині сім’ї із задоволенням туди заселяються і облаштовуються.

6. Вислів “медовий місяць” дійсно має пряме відношення до меду, адже в Норвегії, звідки було запозичено саму ідею, молодята в перший час після одруження традиційно споживають вироби і напої з меду.

7. Мед є інгредієнтом десятків алкогольних та безалкогольних напоїв. Наприклад, медовий ель варили англійські ченці ще кілька століть тому.

8. В Південній Америці існує специфічний вид ос, які також здатні давати мед. Індіанці ласували цим продуктом з давніх часів, культивуючи медових ос в домашніх умовах.

9. Еквадорські наркоторговці винайшли спосіб перевозити кокаїн прямо в меду – для цього вони встановлювали вулики на плантаціях коки. Отриманий таким способом продукт мав високу концентрацію наркотичних речовин, тому його можна прирівнювати до підвиду кокаїну.

10. Кристалізація меду – це природний процес, який залежить від кількості фруктози в продукті. Чим її більше, тим швидше мед загусає і кристалізується, і, попри розповсюджену думку, це не пов’язано з розведенням продукту цукровим сиропом.

Мед має антибактеріальну та ранозагоювальну дію, а також дає потужний заряд енергії і полегшує кашель при застуді. Але важливо розуміти, що мед – це не панацея, а продукт з доволі широким хімічним складом, який при необережному вживанні може викликати алергії чи харчові розлади. Тому спеціалісти не рекомендують вживати в день більше 25 грамів медових продуктів, що дорівнює приблизно 6 чайним ложкам.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня