Неактивні профілі в соцмережах. Чим небезпечні та що з ними робити?

Неактивні профілі в соцмережах. Чим небезпечні та що з ними робити?

13:11 Вересень 6, 2020

Життя 5064 5 хвилин

В еру розмаїття доступних соціальних мереж кожен користувач хоч раз змінював актуальний профіль, забуваючи деактивувати стару сторінку. Однак фахівці із кіберзахисту, що працюють у відомій компанії по розробці антивірусних програм, розповіли, що залишати неактивні облікові записи невидаленими дуже небезпечно, адже, створюючи їх, ви даєте інтернет-ресурсу доступ до особистих даних та дозвіл на відстеження геолокацій пристроїв.

Помилки користувача

Більшість користувачів, зареєстрованих в соцмережах, переконані, що після видалення відповідного додатку чи програми з активованим обліковим записом з пристрою зникає і вся надана раніше особиста інформація. Мовляв, навіщо операторам служб дані з неактивних профілів? Однак на практиці такої політики конфіденційності дотримуються не всі програми та додатки для спілкування.

Наприклад, кілька років тому був гучний скандал з судовими тяганинами, коли виявилося, що мережа Twitter не один рік зберігала в архівах фотографії та повідомлення користувачів з неактивними чи заблокованими профілями. Також, нещодавно кілька фахівців дізналися, що проблеми з конфіденційністю і нормами зберігання особистих даних є в Instagram – додаток зберігає фото і історію спілкування навіть після видалення їх власником.

Для чого потрібно видаляти профілі соцмереж

Фахівці з кібербезпеки підкреслюють, що видалення акаунтів в соцмережах захищає дані користувача на правовому рівні. Адже при реєстрації власник профілю надає програмі дозвіл на обробку особистої інформації та відстеження географічного розташування пристроїв, а при видаленні цей дозвіл автоматично відкликається. Якщо ж цього не зробити, при зломі ресурсу чи витоку даних вся особиста інформація може стати доступна загалу.

Це пов’язано з тим, що кіберзлочинці регулярно роблять спроби проникнути на сервери відомих соціальних мереж та месенджерів, і інколи їм це вдається. Потім викраденні дані, особливо, якщо в них є щось дуже особисте, легко можуть бути використані проти власника.

До прикладу, в 2016-му хакери проникли в систему Myspace, отримавши доступ до сотень мільйонів облікових записів та дізналися їх логіни і паролі. Деякі акаунти були неактивні, тому власники створювали нові, інколи з тими ж комбінаціями для входу, а значить, шахраї автоматично отримали доступ і до цих профілів, а також до профілів в інших соцмережах, де були використані ідентичні дані при реєстрації.

Як запобігти втраті інформації?

Є кілька способів захисту особистих даних для користувачів соціальних мереж:

1. Мінімізуйте використання особистої інформації, вводячи її тільки в разі необхідності. Не відмічайте кожну геолокацію, де ви побували, не виставляйте фото з адресами, бо цим можуть скористатися не тільки кіберзлочинці, але й реальні шахраї.

2. Не використовуйте VPN-програми дуже часто, адже інколи вони зберігають і навіть перепродають отримані дані про власника профілю.

3. Якщо плануєте залишити акаунт, спочатку знищіть обліковий запис, а вже потім видаляйте програму з своїх пристроїв.

Хоча інформація із соцмереж не здається надто важливою, шахраї можуть використати її для отримання ваших банківських даних, тому з неактивними акаунтами варто бути дуже уважним.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня